$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט תשיק את Azure בתחילת 2010

פלטפורמת מחשוב הענן של החברה, המאפשרת להקים מערכות מחשוב בלי לדאוג לתשתיות פיזיות, תעלה לאוויר באחד בינואר, ובמהלך החודש הראשון להשקתה השימוש בה יהיה בחינם

אבנר קשתן 13:2118.11.09

מיקרוסופט תשיק את Azure, פלטפורמת מחשוב הענן שלה, באחד בינואר 2010. כך הודיע אתמול (ג') ריי אוזי, ארכיטקט התוכנה הראשי של מיקרוסופט ומחליפו של ביל גייטס

בכנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט, ה-PDC.

 

Azure הוצגה לראשונה למפתחים בשנת 2008 בגרסת בטא. על פי אוזי, "עשרות אלפי מתכנתים השתתפו בתוכנית, והיה להם השפעה גדולה על התפתחות המוצר". אוזי ציין כי השירות יינתן חינם בחודש ינואר על מנת לאפשר למפתחים להעריך את המשאבים הנדרשים למערכותיהם והעלות המשוערת של הפעלתן, והחיוב יתחיל רק בחודש פברואר.

 

מיקרוסופט מפעילה חוות שרתים להפעלת שירותי הענן במיקומים שונים בעולם, כולל ארה"ב, אירלנד, הולנד והונג קונג, כדי לספק למערכות כיסוי עולמי. בנוסף, הודיע אוזי על שירות הידוע בשם "דאלס", המאפשר למפתחים לגשת למערכות אחרות הרצות על Azure וחושפות מאגרי מידע פומביים, על מנת לאפשר למערכות לייצור שילובי מידע (mash-ups) עם מערכות אחרות המעוניינות בכך.

 

פלטפורמת מחשוב ענן מאפשרת למפתחים לבנות מערכות מחשוב ללא רכישת שרתים פיזיים להרצתה או הקמת מערכי מחשוב במקומות שונים בעולם. ההסתמכות על תשתיות הענן מאפשרות למפתחי המערכת לשלם רק על משאבי העיבוד, אחסון ותעבורת רשת הנדרשים לתפעול המערכת, ואשר הם חולקים עם שאר המערכות.

 

פלטפורמת Azure של מיקרוסופט מאפשרת לבנות מערכות מבוססות טכנולוגיות .NET, PHP וטכנולוגיות אחרות של מיקרוסופט וחברות אחרות. מתחרותיה הגדולות בשוק כוללות את Google App Engine ו-Amazon Web Services הותיק, אשר הושק בשנת 2002.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x