חדשות טכנולוגיה

ה-FCC החלה בחקירה כנגד גוגל

הוועדה הפדרלית לתקשורת חוקרת את אפליקציית Google Voice, משום שהיא חוסמת שיחות לאיזורים כפריים מסוימים. גוגל: אנו לא דומים לספקיות טלקום אחרות

הוועדה הפדרלית לתקשורת בארצות הברית (FCC) החלה לחקור אמש (שישי) את גוגל, כשבועיים לאחר שחברת הטלקום AT&T פנתה לוועדה בתלונה אודות האפליקציה Google Voice. לטענת AT&T, האפליקציה של גוגל חוסמת שיחות לאזורים כפריים מסוימים בארצות הברית, בניגוד לתקנות הוועדה. בעבר ניסתה AT&T
לחסום גם היא שיחות לאזורים אלו, אולם ה-FCC מנעה זאת ממנה.

 

הוועדה כתבה לגוגל כי היא "אוסרת על חסימת שיחות בידי ספקיות תקשורת", משום שהיא מנסה להבטיח שרשתות פס רחב הן "פתוחות, ניתנות לרכישה ונגישות לכל הצרכנים".

 

במכתב נשאלה גוגל כיצד האפליקציה שלה משתלבת בהגדרות חוק התקשורת מ-1934 ועל פי מה היא מחליטה לאלו מספרים יש להגביל את הגישה. גוגל, שהודיעה בעקבות תלונת AT&T כי היא אינה ספקית טלקום רגילה, ולכן לא צריכות לחול עליה ההגבלות שחלות על ספקיות אחרות, נשאלה גם האם היא מתחרה עם שירותים המוגדרים כשירותי טלקום.

 

גוגל הגיבה להאשמות בבלוג הרשמי שלה, וטענה כי ספקיות טלקום בחלק מהאזורים הכפריים של ארצות הברית ניצלו את חוקי ה-FCC, וגבו מחירים גבוהים עבור חיבור השיחות. מאחר שאנשים מעטים בלבד התקשרו לאיזורים אלה, הספקיות יזמו שיתופי פעולה עם מרכזי שיחות ועידה הניתנות בחינם ושירותי שיחות מין בתשלום כדי למשוך יותר תנועה אליהן. גוגל טענה כי מאחר ש-Google Voice היא אפליקציה הניתנת בחינם וגוגל אינה דומה לספקיות טלקום אחרות, היא לא יכולה לשלם עבור תעריפים אלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x