$
אינטרנט

חקיקה 2.0: ח"כים יקבלו רעיונות להצעות חוק מהגולשים

המיזם, בהשקת אתר תפוז וח"כ אופיר פינס, יאפשר לגולשים להעלות הצעות חקיקה לפורומים. הטובות יוקלטו ויועברו לחברי הכנסת המתאימים כברכת ראש השנה

עומר כביר 13:4101.09.09

אתר תפוז וח"כ אופיר פינס (עבודה) משיקים יוזמה משותפת במסגרת יועברו לחברי הכנסת הקלטות קוליות של 120 יוזמות להצעות חוק שיציגו הגולשים.

 

גולשי האתר מוזמנים להיכנס לפורומים העוסקים בפוליטיקה ובחברה, ולהציג את הצעת החוק שלהם בתקציר של עד 20 מילה. מתוך ההצעות שיועלו
תבחר הנהלת האתר את 120 הטובות ביותר, שיוקלטו על גבי כרטיסי ברכה קוליים של חברת Vocal Greeting, ויועברו כברכת ראש שנה ישירות לחבר הכנסת המתאים ביותר לטיפול בהצעה.

 

היוזמה נערכת בשיתוף עם ח"כ פינס, שמקדם אותה בבלוג ייעודי שפתח באתר. "חוקקתי במהלך הקריירה שלי עשרות חוקים, ואני יכול להגיד באחריות מלאה שלאף אחד אין בלעדיות על הרעיונות", כתב פינס. "אסור שחברי כנסת יפעלו כבתוך צוללת, צריך לקרב בין הציבור ונבחריו. בידיכם לעזור לנו בתפקידנו כשליחי ציבור, הן בעבודת החקיקה והן בעבודת הפיקוח על הממשלה".

 

באתר כבר התקבלו רעיונות רבים להצעות חוק. חלקן בנושאים עסקיים, כמו הצעה למנוע מחברות גדולות לעבור לכוח עבודה זול; אחרות בנושאים סביבתיים, למשל הצעה להטיל קנס על זריקת בדלי סיגריות; ונוספות בנושאי בריאות, כמו ההצעה להכליל טיפולי שיניים בסל הבריאות.

 

"הפרויקט נותן לגולשים אפשרות להשפיע לא רק על חבריהם בקהילות ובפורומים, אלא גם על חברי הכנסת ועל הדרך בה הם מעצבים את המציאות בישראל", אמר, סמנכ"ל השיווק של תפוז איתי טרייסטר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x