$
חדשות טכנולוגיה

נוקיה נכנסת לשוק הנטבוקים

יצרנית הסלולר הגדולה בעולם הודיעה שבקרוב תשיק מחשב זעיר בעל אורך חיי סוללה של 12 שעות - "Booklet 3G". סגן נשיא בנוקיה: "הכניסה לתחום הנטבוקים היא מהלך טבעי בשבילנו"

עומר כביר 15:1524.08.09

שחקנית חדשה בשוק הנטבוקים: נוקיה, יצרנית הסלולר הגדולה בעולם תתחיל לשווק בקרוב את Booklet 3G, מחשב נייד קטן וקל משקל. בייצור המחשב תנצל נוקיה את יכולותיה בתחום הסלולר, והוא מצויד בתקשורת סלולרית מדור שלישי.

 

המחשב העתידי יהיה בעובי של קצת יותר משני ס"מ וישקול 1.25 ק"ג. לטענת החברה, הוא יצויד בסוללה בעלת אורך חיים של 12 שעות.

 

"מספר גדל והולך של אנשים מחפשים מחשבים שמספקים שילוב בין ביצועים לניידות", אמר קאי אויסטאמו, סגן נשיא בנוקיה. "הכניסה לתחום הנטבוקים היא מהלך טבעי בעבור נוקיה, שמחזיקה בניסיון עשיר בייצור מכשירים ניידים שמצטיינים בחיי סוללה ארוכים. אנו מקווים ליצור חוויית מחשוב אישית יותר וחברתית יותר".  

 

Booklet 3G. "חווית מחשוב אישית יותר" Booklet 3G. "חווית מחשוב אישית יותר"

 

בשבוע שעבר אמר מנכ"ל נוקיה, אולי-פקה קאלאסוואו, שהחברה רואה הזדמנויות עסקיות רבות בחיבור בין המחשב האישי לטלפון הסלולרי. "אנו בוחנים מקרוב את ההזדמנויות שמציע שוק הנטבוקים", הוא הוסיף.

 

פרשנים ציינו שכניסת נוקיה לשוק הנטבוקים אינה מהלך מפתיע. החברה משווקת את הטלפון החכם החדש של N97 כ"מחשב נייד" וכן מוכרת מחשבי לוח (טבלט) בעלי גישה לאינטרנט. הכניסה לתחום הנטבוקים, שפונים לקהל רחב ביותר, תאפשר לנוקיה לגוון את הפעילות העסקית שלה בתחום המחשבים ולפנות לקהל גדול יותר, בניגוד למחשב הטבלט שפונה לקהל נישתי יחסית.

 

החברה לא פרסמה את מחירו של המחשב החדש, אולם מחירי נטבוקים נעים סביב 299 דולר.

 

לא מדובר בחברה הראשונה שחוצה את הקווים באופן דומה. בשבוע שעבר פורסם ש-Asus, שנחשבת ליצרנית הנטבוק הראשונה, תשיק טלפונים סלולריים חכמים עם יצרנית ה-GPS גרמין. גם יצרניות המחשבים אייסר ודל הודיעו בתקופה האחרונה שיחלו לייצור טלפונים סלולריים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x