שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל תשיק את מערכת ההפעלה החדשה שלה ב-9 בספטמבר

ההשקה בישראל צפויה להיות באותו שבוע, עם תמיכה עברית משולבת במערכת ההפעלה. מועד ההשקה נקבע כחודש לפני השקת מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט

גילעד נס 13:4222.08.09

אפל צפויה להשיק את העדכון למערכת ההפעלה החדשה שלה, .10.6 , המכונה Snow Leopard, ב-9 בספטמבר - כך נודע ל"כלכליסט".

 

מועד השקתה של מערכת ההפעלה בישראל צפוי להיות במקביל או יום לאחר מכן. זאת, בניגוד להשקות קודמות בהן נאלצו משתמשי מחשבי המק להמתין עד להתאמה מקומית.

ככל הנראה, בגרסה הנוכחית שולב ממשק בעברית באופן איטגרלי במערכת ההפעלה, בדומה לשילוב דומה הקיים במערכות ההפעלה של מיקרוסופט החל מחלונות XP.

  

עדכוני מערכת ההפעלה של המקינטוש (המזוהים באמצעות שינוי הספרה לאחר הנקודה העשרונית במספרה של מערכת ההפעלה) דומים לקונספט ה-Service Pack הנהוג במערכות ההפעלה של חלונות מבית מיקרוסופט, כלומר, אין מדובר בשינוי דרסטי ובמערכת הפעלה חדשה, אלא בצירוף של שיפורים ביציבות המערכת ובביצועיה, הוספת כמה תכונות חדשות ותמיכה באביזרים היקפיים חדשים. העדכון הקודם, 10.5 (בשם קוד Leopard) הופץ באוקטובר 2007, והקודם לו, 10.4 (Tiger) ב-2005.  

 

עיתוי ההשקה אינו מקרי - מיקרוסופט צפויה להשיק את מערכת ההפעלה החדשה שלה, Windows 7, באוקטובר השנה, ולמכור כבר באותה עת מחשבים חדשים שעליהם היא מותקנת. באפל מבקשים להציע את האלטרנטיבה שלהם מוקדם יותר, ולהוציא לשוק מחשבים עם מערכת ההפעלה החדשה כבר בספטמבר, במטרה לנסות ולנגוס בלקוחות פוטנציאלים השוקלים לרכוש מחשבים עם חלונות. גם הבחירה בתאריך 9.9.09 הוא גימיק שבוודאי רק יסייע לאפל לזכות בכיסוי תקשורתי מסיבי.  

 

העדכון יוצר את מערכת ההפעלה הראשונה של אפל מאז 1991 (אז שוחררה גרסה 7) שלא תתמוך במחשבי מק המכילים מעבד PowerPC, ותתמוך אך ורק במחשבי מק המכילים שבב של אינטל. אפל החלה לייצר מחשבי מק שכללו מעבדי אינטל לאחר הישענות על מעבדי PowerPC בלבד. בעקבות המהלך ניתן היה להריץ את מערכת ההפעלה חלונות על גבי מחשבי אפל באמצעות תוכנות וירטואליזציה (המאפשרות להריץ מערכת הפעלה נוספת על מחשבים ושרתים, במקביל למערכת ההפעלה המקורית שעימה נמכר הציוד).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x