אינטרנט

מודל חדש לאינטרנט האלחוטי: גלישה תמורת פרסומות

לקוחות רשתות בתי הקפה "קקאו" ו"קפה קפה" שירצו לגלוש ברשת האלחוטית המותקנת בסניפים יחויבו לצפות פעם בשעה בפרסומת ולהשיב לשאלת בקיאות עליה

אביבה משמרי 15:5203.08.09

רשתות קפה קפה וקקאו יחייבו לקוחות לצפות בפרסומות וידיאו תמורת גלישה חינם באינטרנט האלחוטי בסניפיהן. עד עתה סיפקו הרשתות גלישה חינם, על חשבונן.

לפי המודל החדש, עבור שעת גלישה חינם יידרשו הלקוחות לצפות בפרסומת וידיאו בת 15 שניות ולהשיב על שאלת בקיאות - שאחריה תתאפשר הגלישה. לקראת תום השעה תציע המערכת פרסומת נוספת, והלקוח יוכל לבחור אם להתחבר לשעה נוספת או להתנתק. השירות יוצע לכל המעוניין, בטווח של 300 מטר מסניף הרשת.

 

את הטכנולוגיה תספק חברת תבל אינטרנט ותקשורת. מייסד החברה והמנכ"ל גיא מונסונגו אמר ל"כלכליסט" שעוד ארבע רשתות קפה נמצאות במגעים עם החברה, ושהיא נמצאת גם במגעים עם אגד לאספקת אינטרנט חינם בקווים לאילת. לדבריו, כל נקודת חיבור כזו עולה לתבל 3,000 שקל. שתי רשתות בתי הקפה לא שילמו לתבל עבור נקודת החיבור ותוכנת הגלישה תמורת פרסומת, והמפרסמים יעבירו לחברה שקל על כל פרסומת שהגולשים צפו בה.

 

התוכנה יודעת גם לפלח את משתמשיה לפי האזור הגיאוגרפי שבו נמצא סניף בית הקפה, וכן לפי רשימת המועדפים בדפדפן של הגולש. הפילוח הזה עתיד לשמש את המפרסמים כדי להציע פרסומות מותאמות אישית. המפרסמים עצמם יכולים לצפות בנתוני ההתחברות בזמן אמת.

 

במקביל החלה תבל לספק את שירותיה גם ליד בתי מלון באילת ועל חופים בתל אביב - הפעם ביוזמה עצמית. החברה הציבה צלחות מחוץ לבתי המלון, ומאפשרת ללקוחותיהם להתחבר לשירות הגלישה תמורת פרסומת במקום אפשרות הגלישה בתשום שמציעים המלונות.

 

תבל אינטרנט ותקשורת קמה לפני שנה וחצי בהשקעה עצמית של מיליון שקל ומעסיקה שבעה עובדים. לדברי מונוסנגו, בעתיד תנסה החברה להציע לשוק הפרטי שירותי גלישה חינם תמורת צפייה בפרסומות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x