$
חדשות טכנולוגיה

גרינפיס נגד HP

פעילי הארגון פרצו לבנייני חברת המחשבים HP וכתבו על גג המבנה כתובות ענק, במחאה על שימוש בחומרים מסרטנים במוצרי החברה. ויליאם שאטנר, שחקן מסע בין כוכבים, תרם את קולו לפעולות המחאה

אבנר קשתן 10:3930.07.09

פעילי הארגון האקולוגי גרינפיס בחרו בפעילות הצהרתית כנגד יצרנית ציוד המחשבים HP. ביום שלישי פרצו פעילי הארגון למשרדי HP בעמק הסיליקון וכתבו על גג המבנה את הכתובת "מוצרים מסוכנים" באותיות ענק. ההודעה כיסתה שטח של כ-1,000 מטר מרובע, יותר מפי שתיים ממגרש כדורסל. הכתובת, אגב,

נכתבה בצבע בלתי-רעיל המיועד לילדים.

 

בנוסף לכתובת על הגג, עובדי HP קיבלו לאורך היום שיחות טלפון מוקלטות מהשחקן ויליאם שאטנר, שגילם את דמותו של קפטן קירק בסדרה המקורית ובסרטים של מסע בין כוכבים, הדורש מהם לצמצם את השימוש בחומרים מסוכנים במוצריהם.

 

המחאה באה בעקבות דחייתה של HP את התחייבותה להפסיק להשתמש במוצריה בכמה חומרים מסוכנים, ביניהם PVC, העלולים לשחרר דיוקסין, חומר הידוע כמסרטן. HP התחייבה בשנת 2007 להפסיק להשתמש בחומרים הללו במוצריה, אך הודיעה השנה כי היא דוחה את הפסקת השימוש מ-2009 ל-2011.

 

חברת HP הגיבה לפריצה בהודעה לאתר חדשות הטכנולוגיה cnet, ובה הדגישה את מחויבותה לאיכות הסביבה ולהפסקת השימוש בחומרים המסוכנים עד שנת 2011, ונזפה בגרינפיס על שפעולותיה אינן תורמות לאיכות הסביבה. עם זאת, HP לא התייחסה לטענותיה של גרינפיס לגבי דחיית ההתחייבות בשנתיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x