$
חדשות טכנולוגיה

אמזון מתעסקת עם האח הגדול

"1984" ו"חוות החיות", שני ספרים של ג'ורג' אורוול, נעלמו ממכשירי הקינדל של לקוחות אמזון. אמזון: מחקנו את הספרים בשל בעיית זכויות יוצרים

שם ספרו של ג'ורג' אורוול, "1984", הפך לסיסמה נגד דיקטטורה אכזרית, פלישה לפרטיות וצנזורה, אבל אמש (שישי) דווקא ספר זה נעלם מהספריות הווירטואליות של אמזון. אמזון מחקה את העותקים הדיגיטליים של "1984" וספר אחר של אורוול - "חוות החיות" - ממכשירי הקינדל של הוקראים שקנו אותם.

 

דובר אמזון, דרו הרדנר, אמר כי הספרים הועלו לחנות הקינדל על ידי חברה שלא היו לה זכויות היוצרים עליהם, וכאשר בעלי הזכויות דיווחו להם על כך, הם הסירו את העותקים מהחנות ומכשירי הקינדל, והחזירו את הכסף ללקוחות. עם זאת, באמזון מודים כי מחיקת העותקים היו רעיון רע. "אנו משנים את המערכות שלנו כך שבעתיד לא נסיר ספרים ממכשירי הלקוחות," אמר הרדנר.  ספרים שנמכרים לקינדל נשלחים באמצעות הרשת. אמזון יכולה להשתמש ברשת לא רק כדי לשלוח את הספרים ללקוחותיה, אלא גם להעלים אותם. 

 

הספרים נמכרו ללקוחות אמזון על ידי MobileReference, הוצאה לאור דיגיטלית, אך המוציא לאור האמריקני של "1984" הוא הואוטון מיפלין הרקורט. אמש נמכרה באמזון גרסה דיגיטלית מאושרת ל-"1984", אך מי שמעוניין לקרוא את "חוות החיות" יאלץ, בינתיים,להסתפק בעותק מודפס. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x