$
הייטק והון סיכון

האוצר וביה"ח שיבא ירוויחו 100 מיליון ש' מעסקת ונטור

לפי ההסכם, פרופ' אהוד שוומנטל, מנהל המכון לשיקום חולי לב בבית החולים, יעביר למדינה 30% מהכנסותיו על מכירת ונטור למדטרוניק האמריקאית

אסף גלעד ואמנון אטד 21:3918.02.09
החשב הכללי באוצר שוקי אורן הגיע להסכם עם פרופ' אהוד שוומנטל, מנהל המכון לשיקום חולי לב בבית החולים תל השומר, על העברת 30% מהסכום שיקבל שוומנטל מעסקת מכירת ונטור לקופת המדינה מתוקף היותו עובד מדינה. כך נודע ל"כלכליסט". מהלך זה יזרים לאוצר סכום של 70-60 מיליון שקל. מרבית
הסכום יועבר לבית החולים שיבא בתל השומר, שם פיתח שוומנטל את האב־טיפוס למוצר שאותו מפתחת כיום חברת ונטור.

 

בתחילת השבוע נודע על מכירת חברת הציוד הרפואי ונטור (Ventor), שפרופ' שוומנטל היה בין מייסדיה, לענקית הציוד הרפואי מארצות הברית מדטרוניק (Medtronic). סכום המכירה: 300–325 מיליון דולר.

 

לטענת המדינה, שוומנטל השתמש בתשתיות של בית החולים כדי לפתח את האב־טיפוס לשסתום ייחודי ללב המושתל בצנתור וחוסך את הצורך בניתוח לב פתוח. מוצר זה נמצא כיום בשלבי ניסוי בבני אדם.

 

פרופ' שוומנטל צפוי לקבל סכום של 57-50 מיליון דולר מעסקת המכירה - יותר מכל המשקיעים הפרטיים בחברה, שעמם נמנים מייסד סינרון שמעון אקהויז, רפי בנארי, יוסי תובל ואמנון ידין. גם לאחר הפרשת עשרות מיליוני שקלים לאוצר, ייאלץ שוומנטל לשלם 25% מס רווחי הון על מכירת החברה, המוערכים ב־40 מיליון שקל נוספים.

 

פרופ' שוומנטל מועסק במרכז הרפואי שיבא מאז 1994. ב־2001 מונה למנהל מרפאות חוץ של מכון הלב וכעבור שנתיים מונה למנהל המכון לשיקום חולי לב ויחידת ההחלמה של בית החולים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x