שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

הממונה על האינטרנט בבנק ישראל: אני לא אחראית על פריצת ההאקרים

ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות הפריצה לאתר הבנק בכוונת פישר לפטר עובדים. הממונה על האינטרנט בבנק: "האתר החיצוני לא היה באחריותי". וועד העובדים: "לא ניתן להעניש רק את הש'ג"

אדריאן פילוט 09:1501.05.08

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, החליט להפסיק את ההתקשרות עם חברת אלגור שהקימה ותחזקה את אתר הבנק, בעקבות הפריצה אליו בשבוע שעבר. בבנק ישראל הכחישו אתמול את הפרסומים על כוונתו של פישר לפטר את כל האחראים למחדל, אך גורם בכיר בבנק אמר כי "ישנם עובדים שלנו שידעו על המחדלים באבטחת המידע ולא דיווחו על כך, והם לבטח ייענשו". בימים אלה החל תחקיר מקיף, שעליו הורה פישר, למציאת האחראים לפרשה.

 

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. תחקיר מקיף נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. תחקיר מקיף צילום: אלכס קולומויסקי
אתמול פורסם ב"כלכליסט" ראיון בלעדי עם קבוצת ההאקרים שפרצה לאתר בנק ישראל. בראיון נחשפה הקלות שבה נפרץ אתר הבנק. אביבה שיניצקי, מנהלת טכנולוגיית המידע וחברת הנהלה בבנק ישראל, היתה הראשונה לספוג את חצי הביקורת. שיניצקי, מספרים בבנק, מסתובבת מאז התחילה הסערה בתחושה קשה.

 

"היא מדוכאת ממש. אם אתה מתנתק מהמישור הרגשי, שכן ברור שהיא סובלת, אין ספק שהיא פישלה. היא בנתה מבצר מבטון בגובה 20 מטר - אך השאירה את הדלת פתוחה", מספר בכיר בבנק ישראל. "אין לאביבה טיפה של אחריות למחדל", סובר בכיר אחר בבנק ישראל. "הנהלת הבנק החליטה להזניח את האתר ולהשקיע את כל המשאבים במערכת הפנימית. האתר נפל בין הכיסאות ועכשיו 'ההנהלה זועמת'. הם צריכים לכעוס על עצמם ולא על אביבה, שעושה עבודה מצוינת".

 

בראיון ל"כלכליסט", שיניצקי מבהירה כי "פורמלית, אתר הבנק החיצוני מעולם לא היה באחריותי". מהבנק נמסר כי טרם התקבלו החלטות והנושאים עדיין נבדקים.

 

בנוגע לכוונה להעניש עובדים בבנק, שיימצאו אחראים לתקלה, אמר בכיר בוועד העובדים ל"כלכליסט": "אני מבין שהעובדים התריעו על בעיות קשות באבטחת המידע. פישר לא יכול לקום בבוקר ולהחליט על פיטורי עובדים. אין ספק שיהיו אנשים שיקבלו עונש כגון אי־קידום, ולזה אין התנגדות. עם זאת, אנו נדרוש חקירה מעמיקה שתוכיח מה מידת האחריות של העובדים במחדל, ולא ניתן שהעונש ייפול רק על הש''ג".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x