שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

האתר של בנק ישראל עובר לתשתית האינטרנט הממשלתית

ההאקרים המוסלמים ניסו לפגוע שוב באתר לאחר ששב לפעילות אתמול תחת אחריות מערכת תהיל"ה הממשלתית. בנק ישראל שוקל להפסיק את ההתקשרות עם אלגור, מנהלת הרשת של אתר הבנק

אדריאן פילוט 08:5929.04.08
לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים של חברת אלגור, מנהלת הרשת של אתר בנק ישראל, לתקן את הפרצות באתר, החליט הבנק להעביר את האחריות לאתר למערכת תהיל"ה (תשתית האינטרנט למשרדי הממשלה) במשרד החשב הכללי באוצר. ל"כלכליסט" נודע כי בנק ישראל שוקל להפסיק לצמיתות את ההתקשרות עם אלגור.

 

ביום
חמישי שעבר פרץ לאתר בנק ישראל תא של ההאקרים האלג'יראיים ששתלו בו דף שחור ובו הודעת תמיכה ב"התנגדות החמושה לארה"ב ולישראל". אתר הבנק נותר מושבת כמעט ברציפות מיום חמישי בערב ועד אתמול בצהריים. גורמים בבנק ישראל הסבירו כי האתר הושבת בגלל חוסר הוודאות בנוגע לפגיעות האתר בעתיד. ל"כלכליסט" נודע כי ההאקרים המוסלמים ניסו לשוב ולפגוע באתר גם לאחר העברת האחריות מאלגור למשרד האוצר. "לא היינו בטוחים שאלגור יכולה להתמודד עם ההאקרים, שממשיכים לנסות לפרוץ", אמר בכיר בבנק.

 

כדי להתמודד עם מתקפת האינטרנט חסמה מערכת תהיל"ה את כל טווח הכתובות הרלבנטיות מאלג'יר. מבנק ישראל נמסר בתגובה: "הדברים נמצאים בבדיקה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x