שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

למה לא מחקו את האינפלציה?

בחמישי בלילה נפרץ אתר בנק ישראל והופיעה בו הודעת תמיכה ב"התנגדות החמושה לארה"ב ולישראל". הפריצה מעלה חשש להגנה לא מספקת של אתרי ממשלה לנוכח האיומים

אסף אביר 08:4627.04.08

בחמישי בלילה הותקף אתר בנק ישראל. האקר שכינה עצמו "המורי" (The Moorish) חדר לשרתי האתר והחליף את העמודים בדף שחור ובו הודעת תמיכה ב"התנגדות החמושה לארצות הברית ולישראל". צוות אבטחת המידע של הבנק הסיר את ההודעה וחסם את האתר לגלישה למשך סוף השבוע. מדוברות הבנק נמסר כי ההאקר לא חיבל בנתונים הכלכליים שבמחשבי הבנק, משום שמערכות המחשב נשענות על תשתיות אחרות.

 

אתר בנק ישראל מושבת אתר בנק ישראל מושבת צילום מסך: www.bankisrael.gov.il

 

האם זה מרגיע? גורמים בשוק אבטחת המידע מעריכים שפרט לאתר בנק ישראל, עוד אתרי ממשלה עשויים לשמש כיעד להתקפות. "משרדי הממשלה מגיבים לאט לאיומי אבטחת מידע", אומר יוסי טל, ארכיטקט אבטחת מידע ביבמ. "ארגון במגזר הפרטי מטפל מיד בכל איום חדש. לעומת זאת, הפיקוח והמכרזים שבמגזר הציבורי מביאים לכך שלפעמים איומים חדשים מטופלים רק בתקציב של השנה הבאה".

 

לדברי עופר אלז'ם, מנהל מוצרי אבטחה באלאדין, השחתת עמודים באתר עשויה לשמש מסווה להתקפה מסוכנת יותר: "לפעמים שותלים באתר תוכנות זדוניות שמדביקות מחשבי גולשים שמבקרים בו. החודש היתה פריצה לאתר השוואת המחירים זאפ, ובימים שאחריה התבצעו אלפי התקפות אוטומטיות על מחשבי גולשים שביקרו בו". עם זאת, אלז'ם מעריך כי צוות אבטחת המידע של אתר הבנק הסיר כל תוכנה זדונית, וכי האתר יהיה בטוח לגלישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x