אמנות ועיצוב

13 שנה אחרי שנדחו: משפחת עופר תנציח את שמה בביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון ת"א

ב-2006 ביקש סמי עופר לקרוא למוזיאון ת"א לאמנות על שמו ושם אשתו אם יתרום 20 מיליון דולר, אבל ביקורת ציבורית נטרלה את המהלך. עכשיו בנו תורם 5 מיליון דולר לביתן הלנה רובינשטיין שייקרא על שמו

רעות ברנע 18:5013.03.19

הביתן לאמנות עכשווית ע"ש הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל אביב לאמנות, יעבור שיפוץ מקיף ושמו יוסב ל"בניין אייל עופר לאמנויות". השיפוץ יבוצע באמצעות תרומה של 5 מיליון דולר מקרן משפחת אייל ומרילין עופר, ועתיד להסתיים בעוד כשלוש שנים.

 

לפני 13 שנה, היה זה אביו של אייל, סמי עופר המנוח, שביקש לתרום 20 מיליון דולר למוזיאון תל אביב לאמנות בשדרות שאול המלך בת"א ולהסב את שמו של כל המוסד על שמו ושם אשתו, ואף נתלה כבר שלט חדש. אולם לאחר מחאה ציבורית עזה כולל מצד תורמים אחרים למוסד - הוא נסוג מהמהלך. "סליחה שרצינו לתרום". כתב אז עופר האב במכתב לציבור: "מדובר בקומץ של אנשים שלא בחלו בשום אמצעי להכפיש את שמנו, ובמקום להכיר תודה – הכירו לנו רעה"

 

ביתן הלנה רובינשטיין, ע"ש מייסדת מייסדת חברת הקוסמטיקה הלנה רובינשטיין,הוקם בתמיכתה של קרן הלנה רובינשטיין לפני כ-60 שנה, אך ב-2011 הקרן חדלה לפעול. משפחת עופר ביקשה מהמוזיאון לדאוג להנצחת תרומת העבר של הקרן.

 

אייל עופר על רקע דיוקן של אביו סמי אייל עופר על רקע דיוקן של אביו סמי צילום: RORY LINDSAY

 

 

השלט שנתלה על מוזיאון ת"א לאמנות והוסר (2006) השלט שנתלה על מוזיאון ת"א לאמנות והוסר (2006) צילום: תומריקו

 

 

ממוזיאון תל אביב לאמנות נמסר: "אין קשר בין שני הנושאים. אנו פנינו לקרן אייל עופר בבקשה שיתרום ושמחים שהוא נענה ברצון. המקרה שעליו מדובר בעבר עסק בהסבת כל המוזיאון על שמו של התורם".

 

אייל עופר מסר: "זהו כבוד גדול עבורי ועבור הקרן להיות חלק מחידוש הביתן. אנו נרגשים לתמוך במורשת החשובה שהוא מייצג בלב התרבותי של תל-אביב, ולהמשיך לפתח אותה, על בסיס תרומתה ותמיכתה בעבר של קרן הלנה רובינשטיין, לטובת העיר תל-אביב-יפו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x