$
פנאי

זיסר נפרד מראובן רובין

200 אלף דולר הניבה מכירת אוסף האמנות של מוטי זיסר. חלק מהיצירות לא נמכרו בגלל תמחור גבוה

רעות ברנע 09:2817.12.14

ראובן רובין, יוסל ברגנר ולודוויג בלום - שלושה מהאמנים הישראלים המובילים - כיכבו במכירה הפומבית של אוסף האמנות של אלביט הדמיה, שהיה בבעלותו של הטייקון לשעבר מוטי זיסר. המכירה, של בית המכירות הפומביות מצארט, התקיימה ביום ראשון בערב במלון דן בתל אביב. סך ההכנסות ממכירת אוספו של זיסר עומד על כ־200 אלף דולר.

בין היצירות שנמכרו מתוך האוסף, היקרה ביותר שנמכרה היא "נוף אביבי" של ראובן רובין. היצירה נמכרה תמורת 46 אלף דולר, לעומת מחירה ההתחלתי שעמד על 35 אלף דולר. אף שמדובר בפדיון שעלה על המחיר המשוער, זהו מחיר לא גבוה ליצירות של רובין שנמכרו בעבר במכירות פומביות גם במאות אלפי דולרים. כמו כן נמכרו היצירות "נגנים" של יוסל ברגנר ב־31 אלף דולר ו"נוף ירושלים" של לודוויג בלום ב־25 אלף דולר.

 

"נוף אביבי" ראובן רובין. 46 אלף דולר "נוף אביבי" ראובן רובין. 46 אלף דולר

 

דווקא יצירות אחרות במכירה שהגיעו מאוספים פרטיים ולא מאוסף אלביט הדמיה, לדברי לוסיאן קריאף, בעלי הגלריה ובית המכירות, השיגו פדיונות גבוהים יותר, כמו "לידתו של עלה" של מרדכי ארדון שנמכרה ב־240 אלף שקל. "כונסי הנכסים של יצירותיו של מוטי זיסר עמדו מראש על מכירתן במחירים שהיו גבוהים מהמחיר הריאלי בשוק", אומר קריאף, "על כן, לצד יצירות שנמכרו במחירים גבוהים מהמתוכנן, היו גם חלק מהיצירות שלא נמכרו כלל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x