$
פנאי

ביקורת: התערוכה "הזוכים 2011" - מוזיאון פתח תקווה לאמנות

כל כוכבי סצנת האמנות הישראלית תחת קורת גג אחת. קהל היעד: חובבי אמנות ישראלית עכשווית במנות מרוכזות

רעות ברנע 10:0204.09.12

מוזיאון פתח תקווה מציג תערוכה מקיפה של חמשת זוכי הפרסים המרכזיים מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2011. קהל היעד: חובבי אמנות ישראלית עכשווית במנות מרוכזות. דבר המבקרת: התערוכה שאצרה נעמי אביב מציגה עבודות של יותר מ־30 זוכים בחמישה פרסים שונים, כשהן זו לצד זו ללא חלוקה לקטגוריות.

 

כך אפשר להתרשם מהכוחות האמנותיים הפועלים בישראל, מבלי לקטלג אותם לוותיקים או צעירים יותר, וזה מה שהופך את התערוכה למעניינת יותר לצפייה. התערוכה מציגה מגוון של מגמות אמנותיות בכמה סוגי מדיה, ובולט המספר הגדול של עבודות וידיאו ביחס לשנים קודמות. בכניסה מוצגות עבודותיו של זוכה הפרס למפעל חיים, ראובן ברמן קדים - עבודות גיאומטריות המשלבות מסורת עם עולם דיגיטלי עכשווי.

 

בחלל המרכזי כדאי לשים לב לכמה עבודות: זוכה פרס השרה, יעקב מישורי, מציג עבודה צבעונית גדולת ממדים, המשלבת גזירי מגזינים ישראליים; זוכה פרס האמן הצעיר, בן הגרי, מציג הקרנת וידיאו של פינת עבודה, היוצרת תחושת מתעתעת; זוכת פרס עידוד היצירה, הצלמת עילית אזולאי, מציגה תצלומים של סביבות מבוימות ואסתטיות; זוכה פרס השרה, דוד עדיקא, מציג תצלומי פורטרט חזקים בצבעים מונוכרומטיים; וזוכה פרס עידוד היצירה, עמית ברלוביץ', מציגה עבודת וידיאו המתארת סצנה המתרחשת בחוף הים, בכיכובם של מיכאל מושונוב וטינקרבל. (פרטים: עד 18 בנובמבר, ארלוזורוב 30 פתח תקווה).

 

שורה תחתונה: כל כוכבי סצנת האמנות הישראלית תחת קורת גג אחת.

 

עבודה של יעקב מישורי. גזירי מגזינים ישראליים עבודה של יעקב מישורי. גזירי מגזינים ישראליים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x