$
אורבניסט

אורבניסט: מידע פנים עירוני

תערוכה והשקת ספר בבלוק, סיור ציורי קיר בלונדון, מגזין פילוסופיה חדש בתל אביב ופסטיבל לונדון קולינג באמסטרדם

כתבי כלכליסט 10:3415.05.12

פלייר פאוור: תערוכה והשקה בבלוק בתל אביב

תארו לעצמכם מערכת יחסים ארוכה ומתגמלת עם זר שמעולם לא פגשתם. כאלה הם היחסים של מועדון הבלוק עם האמן היווני טראסיבולוס טזפסידיס, המכונה פרופגנדה. כבר שלוש שנים שהמועדון ומעצב הבית שלו חולקים ערכים אסתטיים משותפים ואהבה למוזיקה וחיי לילה. הסגנון של פרופגנדה, המבוסס על טכניקה ממוחשבת, צבעוניות חכמה וטיפוגרפיה מושלמת, הפך לסימן היכר של הבלוק וייבוא האמנים האיכותי שלו. השבוע הבלוק מכבד את פרופגנדה בתערוכת פוסטרים ועבודות גרפיות. בערב הפתיחה יושק הספר "תרימו" שמציג רטרוספקטיבה של פליירים בתרבות המועדונים בישראל, ובמסיבה שתתקיים אחרי ההשקה יוסיף די.ג'יי קריזמה המבריק את הפן המוזיקלי לביקור הראשון של פרופגנדה בארץ.

» 17 במאי, סלמה 157, כניסה חופשית לתערוכה מ־22:00, 60 שקל למסיבה מחצות

נטע שמעוני

פוסטר של פרופגנדה לליין הלג'נדס של הבלוק פוסטר של פרופגנדה לליין הלג'נדס של הבלוק

 

מפגש הסטיק: סיור ציורי קיר בלונדון

בנקסי לא שולט לבד ברחובות לונדון. מזרח העיר מלא בדמויות המזוהות מאוד של Stik, המצוירות בשחור־לבן על רקע צבעוני, חסרות גיל ומין - תמצית אוניברסלית של אנושיות, משורטטת בפשטות ובאיכות שברירית ונוגעת ללב. השבוע Stik משתף פעולה עם גלריית Dulwich, לא חיבור מובן מאליו מפני שמדובר בגלריה לאמנות קלאסית, בעיקר מתקופת הרנסנס. במסגרת פסטיבל שמארגנת הגלריה, מצייר Stik על קירות את פרשנותו ליצירות שמוצגות ב־Dulwich. הוא משחזר סצנות מציורי הגלריה עם הדמויות ושפתו העדינה. בשבת הוא ידריך סיור סביב ציוריו באזור, שיסתיים בגלריה.

» tinyurl.com/cyrrafq

עינת דנאל

 

 

דפוס מחשבה: מגזין פילוסופיה חדש בתל אביב

האם פילוסופיה יכולה להיות נגישה לכל מבלי להפוך לרדודה? על שאלה זו רצו לענות דן ואלפיש ורביד רובנר, הוא סטודנט לתואר ראשון בפילוסופיה והיא לתואר שני, כשהחליטו להקים את "0618": עיתון פילוסופיה דו־שנתי העוסק מזווית פילוסופית עכשווית בנושאים שעל סדר היום, מפוליטיקה ועד אמנות. מחר ייערכו שתי השקות של "0618": האחת אקדמית, באוניברסיטת ת"א בהשתתפות פרופ' ענת בילצקי, פרופ' משה צוקרמן ופרופ' אלי פרידלנדר עם עורכי וכתבי העיתון, ובה כיאה לעיתון פילוסופי ידונו המשתתפים בשאלה אם הפרויקט בכלל יכול להצליח במטרתו. לאחר מכן, באותו ערב, תיערך השקה לא־אקדמית בפאב הקורדרוי יונייטד - שם תתקלט די.ג'יי ג'ניפר אבסירה, אחת המאיירות שתרמו לעיתון, כשברקע "התאילנדי" יתרום אלתורי טקסט על גבי המוזיקה. הכותבים ישוחחו עם המשתתפים ויקבלו הזדמנות להתייחס לטקסטים שכתבו ולומר כל מה שעולה על רוחם. עותקים של העיתון יחולקו בהשקות ויהיו זמינים גם בפורמט דיגיטלי. אם אתם מוכנים לדבר, להקשיב ולחשוב הרבה: זה הערב בשבילכם.

» 16 במאי, 18:00, בניין גילמן באונ'; 20:30 באלנבי 99, tinyurl.com/cffxd5q

רעות מרים כהן

 

 צילום: אוראל כהן

 

הממלכה היותר קטנה: פסטיבל לונדון קולינג באמסטרדם

אין מקום מיוחד יותר מאמסטרדם לראות בו להקה אהובה. היצע האמנים שמגיע אליה, לצד הקהל התומך, יוצרים סיפורים דוגמת London Calling: פסטיבל בוטיק במועדון פרדיסו, שנותן במה לאמנים מבריטניה וארה"ב הנוגעים ברוח הזמן. בשישי־שבת זה קורה שוב, והפעם המגוון רחב ומרגש במיוחד. לשתי במות המועדון יתנקזו Porcelain Raft ,King Krule ,Japandroids ועוד - 27 הרכבים ואמנים, כולם מדוברים, עדכניים ומלבלבים.

» 18–19 במאי, 35 יורו ליומיים

אביעד לוי

 

porcelain raft. מופע בפרדיסו porcelain raft. מופע בפרדיסו

 

יוצא מהארון: דיזל מופחת

מכירות סאמפלים הן מכירות לאנשים שתרים אחר פריטים שלא יהיו לאף אחד מלבדם. כזו היא המכירה שמקיים מותג דיזל, שבה יוצעו 1,200 סאמפלים, אחד מכל דגם, מתוך קולקציית קיץ 2012. הדגמים יימכרו בהנחה של עד 70%. פרטים: 16–23 במאי, שינקין 23 ת"א.

לרה רוטר

סאמפל סייל דיזל סאמפל סייל דיזל

 

בית משלו: הרסטוב, בן חמש

אנגורה מהמם ביופיו, מלא קסם ומתגעגע לחיים בבית אוהב. פרטים: אגודת צער בעלי חיים בישראל, 1599-50-2055.

 

 

טכנו.לוג: שיגעון השוקולד

למי שמתעצל לקרוא את כל כתב התביעה נגד ג'ון טרבולטה, באזפיד מרכזים את הקטעים הכי מביכים. מעבר לתיאורי ההטרדה המינית המאוד מפורטים, נטען שם שהרכב של טרבולטה מלא עטיפות של עוגות שוקולד, ושלדבריו הוליווד נשלטת בידי יהודים הומואים.

» tinyurl.com/757ayg8

עינת דנאל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x