סגור
אירוע Roadshow - פאנל בנק הפועלים
(סיני דודפור )

Roadshow Event
"העסקאות המהירות משנות את התעשייה"

רננה אשכנזי מקרן Grove Ventures דיברה בפאנל "הטרנדים הבולטים" באירוע ה-Roadshow של כלכליסט בשיתוף פועלים הייטק, על מהירות העסקאות ועל מגוון גופי ההשקעה בשוק. ללי דוד מ־Ourcrowd הזכירה את בשלות היזמים ולירן גרינברג מ־Team8 את שאפתנותם. קובי סמבורסקי אמר שזו התקופה הכי טובה להיות בה יזם

"היום העסקאות נעשות מאוד מהר והמהירות משנה את הדרך שבה אנחנו עושים עסקים, בוחנים חברות ובכלל באופן שבו התעשייה פועלת”, אמרה רננה אשכנזי מקרן Grove Ventures באירוע ה־Roadshow של בנק הפועלים, בפאנל בהנחיית ג’יימס ספירו מ־Ctech ששאל על הטרנדים הבולטים בשנה האחרונה ואלה שצפויים לשנה הקרובה.
לדבריה, “טרנד משמעותי נוסף הוא שינוי השחקנים בעולם ההשקעות. אם עד לשנים האחרונות כולם היו משקיעי הון־סיכון הרי שכעת יש מגוון עצום של גופי השקעה, קרנות צמיחה. למשל, ‘הנמרים’ של עולם ההשקעות, קרן טייגר גלובל, משנים לחלוטין את עולם ההשקעות כי בשבילם לרשום צ’ק של 10 מיליון דולר זה כמו לי לרשום 50 אלף דולר, וזה שינה את המשחק לחלוטין”.
קובי סמבורסקי, שותף מייסד בגלילות קפיטל, אמר שהוא היה יזם בעבר ומשקיע כיום ובעיניו זו התקופה הכי טובה להיות בה יזם: “רואים בום של השקעות וכסף שזורם והרבה מאוד חברות שיהיו גדולות מאוד ועשר הנפקות של חברות ישראליות. התעשייה פורחת ומאוד מרגשת”.
לירן גרינברג מ־Team8 אמר שבעיניו “זה הכל היזם הישראלי שנהיה הרבה יותר שאפתן, יותר מנוסה והרבה יותר מוכשר ומוכן לבנייה של חברה גדולה. הרבה יזמים רוצים לבנות חברות גדולות ולא רוצים אקזיט מהיר”.
1 צפייה בגלריה
פאנל של בנק הפועלים וידאו
פאנל של בנק הפועלים וידאו
משתתפי הפאנל, מימין: המנחה ג’יימס ספירו מ־Ctech; רננה אשכנזי מקרן Grove Ventures; קובי סמבורסקי, שותף מייסד בגלילות קפיטל; לירן גרינברג מ־Team8; וללי דוד מ־Ourcrowd
(יריב כץ)
"כיום יש יזמים בשלים שרוצים להגדיל את החברות שלהם גם באמצעות רכישות”, אמרה ללי דוד מ־Ourcrowd. “היזמים הרבה יותר סבלניים ויותר מוכנים לעבוד קשה. כיום הכל נעשה מהר והקצב של ההשקעות מדהים”.
בנוגע לשאלה על הערך המוסף של הקרנות עבור החברות אמרה דוד: "יש לנו 300 עובדים בקרן והרבה נקודות מגע עם היזמים שלנו. אנחנו מנסים לסייע להם עם המשאבים שלנו". "אנחנו עובדים עבור היזמים שלנו ולא רוצים שהם יעבדו עבורנו ומנסים לסייע להם עם יכולות שחסרות להם”, אמר גרינברג. “בעיקר בגיוס עובדים וכשרונות וגישה לשוק ומנסים לסייע להם לקצר את הדרך לשוק".