סגור
(צילום על ידי גו לייב)

JerusalemTech
"אם ת"א היא העיר המרתקת בישראל, ירושלים תהיה העיר המרתקת במזה"ת"

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד JVP ומרגלית סטארטאפ סיטי, אמר בכנס JerusalemTech של כלכליסט ופועלים הייטק, כי "בירושלים מתפללים במסגדים, בבתי הכנסת ובכנסיות והחיבורים האלה הם הסטארט-אפ הכי גדול ומוצלח של ישראל"

"הייטק של ירושלים הוא הייטק אחר מזה של תל אביב. אני לא אומר שזה טוב או רע אבל זה הייטק אחר. ירושלים זו עיר של דרמה, זו עיר שמייצרת ניגודים וחיה על ניגודים. צריך לפתוח דף חדש שהמשמעות שלו זה לקחת את הניגודים של ירושלים, את השוני של ירושלים ואת הדרמה של ירושלים כדרמה חיובית של שיתוף פעולה ולא כדרמה שלילית של התנגשות", כך פתח אראל מרגלית, יו"ר ומייסד JVP ומרגלית סטארטאפ סיטי, את דבריו בכנס JerusalemTech של כלכליסט ופועלים הייטק.
בהמשך סיפר מרגלית על הקשיים בירושלים. "רק לפני חודש וחצי, המתח ברחובות הפך את העיר הזאת לשדה קרב", אמר. "צריך לקחת את המתח הזה, את הדרמה הזאת ואת התשוקה שיש בין אנשים ולהפוך אותו לכוח". לדבריו, המצאות קורות במקומות בהם יש אנשים שונים, וירושלים זו עיר של אנשים שונים וחייבים לראות בשוני הזה יתרון וכוח.
1 צפייה בגלריה
אראל מרגלית 16.9.20
אראל מרגלית 16.9.20
אראל מרגלית
(צילום: שחר עזרן)
"ירושלים היא גם מקום רוחני וגם מקום דתי, היא גם מקום שעושים בו סרטים ובונים בו חברות הייטק, מקום שלומדים בו באוניברסיטה, בבצלאל, בבית הספר לקולנוע ובישיבה. בעיר הזאת מתפללים, במסגדים, בבתי הכנסת ובכנסיות", אמר. לדבריו, החיבורים האלה הם "הסטארט-אפ הכי גדול ומוצלח של ישראל".
"ירושלים יכולה להוביל הייטק שמחבר בן יהודים ערבים – חילונים דתיים ולהיות השער למזרח התיכון", אמר מרגלית. "אם תל אביב זו העיר המרתקת של ישראל ירושלים הולכת להיות בשנים הקרובות העיר המרתקת של המזרח התיכון".
לפי מרגלית, החדשנות היא המפתח לבניית ערים מחדש מבחינה כלכלית, תרבותית וחברתית - בירושלים בגליל ובנגב. "זה מה שעשינו ב'מרגלית סטארטפ-סיטי' בתחילת הדרך. ואני קורא לממשלה להצטרף לתוכנית שלנו בירושלים ובשבעת אזורי הצמיחה החדשים בישראל, תוכנית שלוקחת את ההייטק הישראלי ומאפשרת לו לצאת מחוץ לגבולות תל אביב לגליל, לנגב, לחיפה, לנגב המערבי ולירושלים".
מרגלית סבור כאמור שהיתרון הירושלמי נובע מהגיוון. לכן, לתפיסתו "הכי חשוב זה לשלב את מדעי הרוח עם הטכנולוגיה, את הספרות עם העיצוב – כי זה אחד הכוחות הגדולים של ירושלים".
לדעתן, ירושלים יכולה להיות מוקד עולמי ל-Business of Arts - הביזנס של האמנויות. "כי כשבצלאל פוגש את מדעי המחשב של האוניברסיטה העברית,את הבית הספר לקולנוע ואת מספרי הסיפורים, וכשכל הדרמה הזאת קוראת במרכז העיר של ירושלים, זה מייצר דרמה. זה מאפשר לייצר במרכז ירושלים חזון חדש של העסקים של אמנויות.
"אני אומר שאנחנו יכולים להוביל יחד פרויקט משותף, אמיתי ופרודוקטיבי - צריך 10 ערים, 10 פרויקטים ו-10 שלבים של שת"פ בין ריאד, קזבלנקה, אבו דאבי, קהיר, עמאן וירושלים – בין הערים שישנו את המזרח התיכון. כל הערים האלו יחד יכולות להוביל מהפכה בנושאים של רפואה, חקלאות, מים, פינטק וסייבר. ירושלים חייבת להיות המרכז הערכי והרוחני של הדבר הזה. ירושלים חייבת להיות העיר שמסמלת את השינוי. כמו שתל אביב סימלה את ההייטק ההתחלתי – ירושלים מסמלת את ההייטק החברתי שמחבר בין האנשים", אמר יו"ר ומייסד JVP ומרגלית סטארטאפ סיטי.