סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
אמנון שעשוע: "יש לי חלום איך להגיע לשווי של טריליון דולר"

מייסד ומנכ"ל מובילאיי אמר במסיבת עיתונאים אחרי הודעתה של אינטל על כוונתה להנפיק את החברה: "מובילאיי חברה מאוד רווחית, אינטל תחזיק יותר מ-50% מהמניות". עוד אמר: "אני רואה את טסלה, ואני מאמין שאגיע לשם. המתחרות שלנו רק שורפות מזומנים - אנחנו מייצרים כסף"

מייסד ומנכ"ל מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע, חושב שהצעד של אינטל לצאת להנפקת החברה הוא חיוני להמשך חיי מובילאיי.
במסיבת עיתונאים בהמשך להודעה היום (ג') של אינטל, אמר שעשוע: "המסע שלנו בארבע השנים האחרונות היה לא רק להגדיל ערך פיננסי. שילשנו את ההכנסות ואת מספר העובדים ואת מספר השבבים שאנחנו מוכרים. בנינו נכסים במהלך הארבע שנים שלא מודעים אליהם".


"קנינו את מוביט, פיתחנו טכנולוגיות לרדארים ולידרים, מה שמציב אותנו בעמדה מאוד ייחודית. מחברה שמתחילה מסיליקון למערכת אוטונומית מלאה, וכל זה נבנה בארבע השנים האחרונות".

2 צפייה בגלריה
 אמנון שעשוע מייסד ומנכ"ל מובילאיי
 אמנון שעשוע מייסד ומנכ"ל מובילאיי
אמנון שעשוע, מייסד ומנכ"ל מובילאיי
(מובילאיי)

"יש לנו רכב עם 11 מצלמות, שני שבבים שלנו, והוא נותן חוויית נהג שאין לה מקבילה בשוק, וכל זה פותח בארבע השנים האחרונות. כל זה מביא לנקודת קפיצה. כאן נכנסים שני אינטרסים של אינטל, שהיא חברת ערך שמחביאה בתוכה חברה עם צמיחה משמעותית. אינטל רצתה לשחרר את הערך, אבל לשמור על שליטה בחברה, והיא תשמור על הרבה יותר מ-50%. הקשרים בין החברות יישארו אסטרטגיים, זה ישחרר ערך אחרי ההנפקה".
לדברי שעשוע: "האלמנט השני למובילאיי זו נראות שהיתה חסרה לנו בשנים האלו. כשהיינו תחת אינטל לא היו לנו אנליסטים ומשקיעים שסיקרו אותנו. כחברה ציבורית אנחנו צריכים לחשוף, ורק ההכנסות שלנו נחשפו בדו"חות של אינטל. אנחנו חברה מאוד רווחית, לא דווח על זה עדיין. זה ייתן לנו מניה צומחת שתאפשר לנו לשמר עובדים, גם לתת לעובדים חדשים וגם תשומת לב ציבורית שמגדירה את המותג. זה צעד מנצח לשני הצדדים, משרת את הצרכים של אינטל ושל מובילאיי. לפני שנה וחצי לא רציתי להיות שם, ורציתי עוד שנה לפתח את הנכסים, והגענו לטיימינג הנכון.

2 צפייה בגלריה
רכב מובילאיי בתל אביב
רכב מובילאיי בתל אביב
רכב עם טכנולוגיה של מובילאיי בתל אביב
(צילום: מובילאיי)

"אינטל הבינה שהערך של מובילאיי לא משתקף במניה ובערך של החברה. אנחנו נגיע לערכים מאוד גבוהים, הרבה יותר ממה שדובר עליהם בתקשורת. אינטל לא ויתרה עלינו, להפך - היא רוצה יותר מאיתנו. אנחנו עובדים עם המתחרים של אינטל. יש לי חלום איך להגיע לטריליון דולר. אני רואה את טסלה, ואני מאמין שאני אגיע לשם".
שעשוע ציין גם: "אנחנו סיפור מהאגדות עם סכומים שיאפשרו לנו לעשות עסקאות אסטרטגיות. המתחרות שלנו רק שורפות מזומנים, ויש לנו יכולת לעשות רכישות והשקעות. אינטל לא תרמה שקל למובילאיי, אלא כוח אדם וטכנולוגיה. אנחנו מייצרים כסף".