סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
אינטל מתכננת להנפיק את מובילאיי לפי שווי של יותר מ-50 מיליארד דולר

ארבע שנים אחרי שענקית הטכנולוגיה השלימה את רכישת החברה הישראלית בעסקה בשווי 15 מיליארד דולר, מתכוונת אינטל להפוך אותה שוב לציבורית. ההנפקה צפויה להתרחש באמצע 2022 באחת הבורסות בארה"ב. גם לאחר ההנפקה, אינטל צפויה לשמור על השליטה


אינטל מתעדת להנפיק מחדש את מניות מובילאיי (Mobileye) הישראלית, כארבע שנים אחרי שהשלימה את רכישת החברה בעסקה בשווי 15 מיליארד דולר – כך הודיעה היום החברה.
לפי הדיווח, מדובר בחלק מאסטרטגיה של מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר, להחיות ולהמריץ את פעילותה של אינטל. ההנפקה המחודשת צפויה להתבצע באמצע 2022 באחת הבורסות בארה"ב, לפי שווי של יותר מ-50 מיליארד דולר. אינטל צפויה לשמור על השליטה בחברה ולהחזיק ברוב המניות גם אחרי ההנפקה. לפי הדיווח, אין עדיין ודאות שהחברה תוציא לפועל את תוכניות ההנפקה.
1 צפייה בגלריה
אמנון שעשוע מובילאיי
אמנון שעשוע מובילאיי
אמנון שעשוע מייסד מובילאיי
(צילום: יונתן הפנר)
מובילאיי יצאה להנפקה ראשונה ב-2014, אך בעקבות הרכישה על ידי אינטל נמחקו מניותיה ממסחר. מאז הרכישה גדלו הכנסות מובילאיי פי 3, וברבעון השלישי של 2021 רשמה הכנסות של 326 מיליון דולר – גידול של 39% לעומת הרבעון המקביל ב-2020.
לדברי גלסינגר, המניע למהלך הוא עניין גובר של משקיעים במכוניות אוטונומיות. "לא ראינו שאנחנו מקבלים את מלוא הערך של הנכס, והנפקה תעזור לשחרר את הערך הזה", הוא אמר לוול סטריט ג'ורנל.