סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
20 מיליון דולר בסופ"ש אחד: אריאנה גרנדה תערוך מסע הופעות וירטואלי בפורטנייט

הזמרת תבצע חמש הופעות בזמן-אמת בתוך יקום המשחק. גרנדה הולכת בעקבותיהם של הראפר טראוויס סקוט והדיג'יי מרשמלו, שזכו לעשרות מיליוני צופים בהופעותיהם. גרנדה צפויה להרוויח עשרות מיליוני דולרים ממכירת מוצרים וירטואלים ממותגים

חברת אפיק גיימס (Epic Games) הודיעה השבוע כי הזמרת אריאנה גרנדה היא המוזיקאית הבאה שתערוך בסוף השבוע הקרוב חמש הופעות דיגיטליות במשחק פורטנייט, בין יום שישי לֿיום ראשון (לפי שעון ארה"ב). גרנדה תהיה האמנית הראשית בסדרת הופעות דיגיטלית המכונה "מסע הריפט" (The Rift Tour).

ההופעות יתקיימו בזמן-אמת, כך שהופעה המתוזמנת לשעה שתיים בצהריים לפי שעון מזרח ארה"ב תתרחש במקביל בתשע בערב, שעון ישראל. זמני ההופעות, לפי שעון ישראל, הם:
  • 1:00 בלילה, יום שבת
  • 21:00 בערב, יום שבת
  • 7:00 בבוקר, יום ראשון
  • 17:00 אחר הצהריים, יום ראשון
  • 1:00 בלילה, יום שני
יצרנית פורטנייט ממליצה למעריצים להיכנס למשחק שעה לפני תחילת ההופעה, על מנת להבטיח ששרתי החברה לא יקרסו תחת העומס, כפי שקרה לעתים בעבר באירועים המוניים מסוג זה.

(טריילר לסיבוב ההופעות של אריאנה גרנדה בפורטנייט)

גרנדה היא לא המוזיקאית הראשונה להופיע ישירות בעולם הווירטואלי של פורטנייט. הראפר טראוויס סקוט (Travis Scott) והדיג'יי "מרשמלו" (Marshmello) ערכו הופעות דומות. ההופעות של סקוט משכו 12.3 מיליון שחקנים לצפות בו בתוך המשחק בזמן אמת. הראפר גם שבר את השיא של מרשמלו, שזכה ל-10.7 מיליון צופים "בלבד".
1 צפייה בגלריה
דמותה של אריאנה גרנדה בפורטנייט
דמותה של אריאנה גרנדה בפורטנייט
דמותה של אריאנה גרנדה בפורטנייט
(אפיק גיימס)
הזמרת צפויה לגרוף רווח נאה מהופעותיה במשחק. טראוויס סקוט הרוויח 20 מיליון דולר מהופעתיו, וכן ממכירות מוצרים וירטואליים ממותגים (כמו תלבושות ואביזרים לדמויות בפורטנייט, שנמכרו לזמן מוגבל לכבוד ההופעות). שמה של גרנדה ידוע פי כמה מזה של סקוט, ועל כן לא יהיה מופרך לשער שהיא תוכל להרוויח, לכל הפחות, סכום דומה לזה של הראפר.
סדרת ההופעות של גרנדה מצביעה על שינוי בעולם הבידור, בעוד תעשיית המשחקים צוברת הון ונעשית הופכת לחלק מרכזי בנוף התרבותי. אפיק כבר הצהירו על כוונותיהם להיות ממייסדי המטא-ורס (Meta-Verse), עולם וירטואלי עתידני מקביל לשלנו. מספר הצופים בהופעות של גרנדה וסקוט אמנם לא משתווה למופע המחצית במשחק הסופרבול (שמושך כ-100 מיליון צופים מדי שנה), אך מתקרב אליו בצעדי ענק.