סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
אנדריסן הורוביץ גייסה קרן של 600 מיליון דולר להשקעה בגיימינג

הקרן תשקיע בעיקר בחברות המשרתות את חזון ה-Web3, אותו מקדמת אנדריסן הורוביץ בהתלהבות. "המטאוורס הוא הזדמנות המגמדת את תעשיית הגיימינג הקיימת", מסרה. בעבר הקרן השקיעה בחברות כגון זינגה, אוקולוס ואוברוולף הישראלית

קרן ההון סיכון האמריקאית אנדריסן הורוביץ (a16z) הודיעה אתמול (ד') כי גייסה קרן ראשונה המיועדת להשקעות בתחום הגיימינג, בסך 600 מיליון דולר, המכונה Games Fund One. הקרן השקיעה בעבר בחברות גיימינג, כגון יצרנית משקפי המציאות המדומה אוקולוס (Oculus) וחברת משחקי המובייל זינגה (Zynga). הקרן גם הובילה את סבב הגיוס האחרון של חברת הגיימינג הישראלית אוברוולף (Overwolf).
אנדריסן הורוביץ הכריזה כי זו הקרן הראשונה שהיא גייסה כולה למען השקעות גיימינג. הקרן מסרה: "בטווח הארוך אנחנו מאמינים כי תשתית וטכנולוגיות משחקים יהיו לאבני בניין מרכזיות במטאוורס (Metaverse), הזדמנות המגמדת את תעשיית המשחקים הקיימת, המוערכת בשווישל 300 מיליארד דולר". בקרן השקיעו, בין היתר, חלק ממייסדי חברות כגון זינגה, טוויץ' (Twitch), רובלוקס (Roblox), דיסקורד (Discord), בליזארד (Blizzard) וריוט גיימס (Riot Games).
הקרן צפויה להשקיע בשלושה סוגי חברות: חברות משחקים, ובפרט חברות המייצרות משחקי רשת המספקים תוכן מתחדש לאורך זמן (משחקים כשירות, Games as a Service); חברות שירותים התומכים באקו-סיסטם של תעשיית הגיימינג, כמו אתר הסטרימינג טוויץ' או הרשת החברתית דיסקורד; וחברות תשתית, ובפרט אלה הנוגעות לבעיות שיש לפתור כדי להקים את המטאוורס.
1 צפייה בגלריה
אוברוולף Overwolf גיימינג
אוברוולף Overwolf גיימינג
אוברוולף. קיבלה השקעה מאנדריסן הורוביץ
(צילום: ישראל הדרי )
משקיעי סטארט-אפ משוכנעים כי הטכנולוגיות שמפותחות בחברות משחקי מציאות מדומה (VR) יעזרו להניח את היסודות לתעשיית ה-Web3, מונח המתאר תרחיש עתידי בו מוצרים ואפליקציות יהיו מושתתים על בלוקצ'יין ויאוחסנו בעולם וירטואלי, הלוא הוא המטאוורס. Web3 מתאר אסופת אידאולוגיות של מובילי תעשיית ההייטק יותר מאשר טכנולוגיות בנות יישום.
כקרן הון סיכון, אנדריסן הורוביץ היא אחת התומכות הגדולות ברעיון ה-Web3. לאחרונה הקרן גייסה קרן שלישית בסך של 2.2 מיליארד דולר להשקעה בסטארט-אפים בתחום הקריפטו. בצירוף מקרים הקרן החדשה הוכרזה כאשר לאחרונה נרשמה צניחה חדה בערכם של מטבעות קריפטוגרפיים - יותר מטריליון דולר נמחק משוויים מאז השיא בחודש נובמבר. הקריסה בערך המטבעות מצביעה על סיכון עבור משחקי בלוקצ'יין, שמטרתם להרוויח מטבעות קריפטו.