סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אלון מאסק טוויטר טסלה ספייס איקס
אלון מאסק (צילום: Slaven Vlasic/Getty Images)

אלון מאסק אוסר על החברות שבשליטתו להשתמש במכשירי אפל שבהם תשולב OpenAI

בעל השליטה בטסלה, SpaceX ו-X מוחה על מסירת "הפרטיות והבטיחות" של משתמשי אפל לידי חברת הבינה המלאכותית. לדבריו, אם הטכנולוגיות של OpenAI יוטמעו במכשירי אפל "מבקרים יצטרכו להפקיד אותם בכניסה למשרדים שלנו"

אלון מאסק הודיע כי יחרים מכשירים של אפל בחברות שלו אם החברה תשלב טכנולוגיות של OpenAI במערכת ההפעלה שלה. הסיבה: החשש ממסירת "הפרטיות והבטיחות" של משתמשי אפל לידיה של חברת הבינה המלאכותית. "זו הפרת אבטחה לא מקובלת", כתב מאסק בפלטפורמת המדה החברתית X שבבעלותו.
מאסק עומד גם בראש יצרנית המכוניות החשמליות טסלה וחברת חקר החלל SpaceX. "מבקרים יצטרכו להפקיד את מכשירי אפל שלהם בכניסה למשרדים, שם הם יאוחסנו בכלוב פאראדיי" הוסיף. הכוונה היא למכשיר שחוסם שדות אלקטרומגנטיים.
מאסק אמר את הדברים לאחר שאתמול (ב') במהלך כנס המפתחים של אפל הציגה ענקית הטכנולוגיה מאפייני AI חדשים שישולבו באפליקציות ובמכשירים שלה הודות לשותפות חדשה עם OpenAI, שגם תעניק למשתמשים גישה ל-CHATGPT באמצעות סירי.
באפל אמנם הדגישו כי נושאי הפרטיות עומדים במרכז פיתוחי ה-AI, אך זה כנראה לא הספיק למאסק. "זה אבסורד לגמרי שאפל לא חכמים מספיק כדי לבנות AI משל עצמם, אך כן יכולים איכשהו להבטיח ש- OpenAI תגן על הבטיחות והפרטיות שלכם", התלונן.
למאסק יש סכסוך מתוקשר עם OpenAI, אף שהיה אחד המשקיעים הראשונים בחברה ב-2015. מוקדם יותר השנה הוא תבע את החברה ואת המנכ"ל סם אלטמן בטענה שנטשו את המשימה המקורית של הסטראט-אפ לפתח AI לטובת האנושות ולא למטרות רווח. הוא גם הקים מתחרה משל עצמו בשם xAI, שמפתחת צ'טבוט מבוסס AI. שווי הסטארט-אפ שלו הוערך ב-24 מיליארד דולר בסבב גיוס ההון האחרון, שבו גייס 6 מיליארד דולר.
מאפל ומ- OpenAI לא התקבלה תגובה.