סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
רכישה גדולה בסייבר: מקאפי הופכת לפרטית בעסקה של 14 מיליארד דולר

בין הרוכשים ניתן למנות את Advent ו-Permira שהובילו את העסקה, וקרן ההשקעות הרשמית של אבו-דאבי. המשקיעים הודיעו שהם מתכננים להזרים הון לחברה ולהשביח את פעילותה

חברת הסייבר מקאפי, הידועה בעיקר בזכות מייסדה האקסצנטרי ג'ון מקאפי המנוח, נרכשת בכ-14 מיליארד דולר על ידי קבוצת משקיעים. מדובר בעסקה הגדולה בתולדות הסייבר והיא צפויה להיסגר סופית לא לפני המחצית השנייה של 2022. לאחר שכל המשוכות הרגולטוריות יוסרו. בין הרוכשים ניתן למנות את Advent ו-Permira שהובילו את העסקה, עוד השתתפו: Crosspoint וקרן הפנסיה הקנדית, GIC וקרן ההשקעות הרשמית של אבו-דאבי. המשקיעים הודיעו שהם מתכננים להזרים הון לחברה ולהשביח אותה ואת פעילותה.

החברה שנכנסה לבורסה בשנה שעברה עם שווי שוק של 9.5 מיליארד דולר כבר עברה מספר תהפוכות, והיא תהפוך אותה לאחת מחברות הסייבר בעלות שווי השוק הגבוה בעולם. הרכישה גם תהפוך אותה לפרטית, מה שעשוי לשפר את מיצובה בתחום.
2 צפייה בגלריה
מק'אפי מקאפי mcafee אבטחה מחשבים מטה החברה סנטה קלרה קליפורניה
מק'אפי מקאפי mcafee אבטחה מחשבים מטה החברה סנטה קלרה קליפורניה
מטה מקאפי בסנטה קלרה, קליפורניה
(צילום: בלומברג)
העסקה תתבצע על ידי רכישה של מניות החברה הציבוריות ב-26 דולר, מה שמשקף פרמיה של כ-22% על מחיר המניה ב-4 בנובמבר האחרון. מחזיקות המניות העיקריות, אינטל, תומא ברבו ו-TPG הן הנהנות העיקריות מהעסקה.
2 צפייה בגלריה
ג'ון מקאפי
ג'ון מקאפי
ג'ון מקאפי המנוח
(צילום: רויטרס)
זו לא המכירה הראשונה של מקאפי. החברה נרכשה לראשונה בידי אינטל ב-2011 עבור 7.6 מיליארד דולר. 6 שנים לאחר מכן היא נמכרה ל-TPG עבור 4.2 מיליארד דולר.
כבר כיום יש למקאפי כ-20 מיליון לקוחות משלמים. אך המוצר שלה לא נחשב חדשני או איכותי. היא תצטרך לשפר את הטכנולוגיה שלה כדי להפוך לחברת סייבר רלוונטית בעולם המודרני. כמו סימנטק, יריבתה ההיסטורית, שפורקה לשתי יחידות ונמכרה לאחר שלא הצליחה למנף את עצמה בעידן המובייל גם למקאפי יידרשו הרבה מאוד שינויים כדי להפוך אותה לסינדרלה.
בשנים האחרונות הרבה מאוד חברות השקעה בוחרות לרכוש חברות סייבר. באפריל רכשה תומא-ברבו את פרופוינט בעסקה של כ-12.3 מיליארד דולר. לפני כן זו היתה ברודקום שרכשה את החטיבה הארגונית של סימנטק עבור 10.7 מיליארד דולר - אך במקרה הזה לא היה מדובר רק ברכישה לצורך השקעה אלא גם טכנולוגית.