סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אלמנתו של ג'ון מקאפי דורשת חקירה: לא היו לו נטיות אובדניות

ג'ניס מקאפי מאשימה את הרשויות האמריקאיות במותו של בעלה ג'ון, מיליוני האנטי וירוס שנמצא מת בתאו בברצלונה לפני הסגרתו לארה"ב

אלמנתו של ג'ון מקאפי טוענת שלא היו לו נטיות אבדניות, ולכן מאשימה את הרשויות האמריקאיות ב"טרגדיה הזו". מקאפי (75), שיצר את תוכנת האנטי וירוס הקרויה על שמו, נמצא מת ביום רביעי בתא כלא בסמוך לברצלונה.


מקאפי, שהסתבך עם החוק מספר פעמים, המתין להסגרתו לארה"ב בחשד להעלמת מס. אלמנתו, ג'ניס מקאפי, שוחחה עם עיתונאים מחוץ לבית הסוהר ודרשה פתיחת חקירה מקיפה בנושא שתיתן לה "תשובות כיצד זה קרה".
בשלב זה סיבת מותו עדיין נחקרת, כך מסרה דוברת של בית המשפט הגבוה בקטלוניה ל-CNN. עורך דינה של ג'ניס, חוויאר ווילאבה, הוסיף כי היא ממתינה לתוצאות הנתיחה שלאחר המוות, וציין כי המשפחה ביקשה לבצע נתיחה נוספת על ידי גורם חיצוני.

2 צפייה בגלריה
ג'ון מקאפי התאבד
ג'ון מקאפי התאבד
ג'ון מקאפי

"אני מאשימה את הרשויות האמריקאיות בטרגדיה הזו, בגלל האישומים הפוליטיים הללו נגדו בעלי מת", אמרה לעיתונאים. "מילותיו האחרונות אליי היו: אני אוהב אותך ואתקשר אלייך בערב", סיפרה עוד. "הוא בחיים לא היה פורש בצורה כזו, הוא לא היה מתאבד בכזו דרך, בחיים לא".
מקאפי נמצא מת לאחר ששלושה שופטים בבית המשפט במדריד הורו על הסגרתו לארה"ב. מקאפי עוד היה יכול לערער על הפסיקה הזו, כך לפי מסמכי בית המשפט. לפי ג'ניס, ההחלטה להסגיר אותו לא הפתיעה במיוחד, והם התכוונו לערער עליה.

2 צפייה בגלריה
מק'אפי מקאפי mcafee אבטחה מחשבים מטה החברה סנטה קלרה קליפורניה
מק'אפי מקאפי mcafee אבטחה מחשבים מטה החברה סנטה קלרה קליפורניה
מטה חברת מקאפי בקליפורניה
(צילום: בלומברג)

ב-CNN מדווחים כי למקאפי היה שותף לתא בבית הכלא, אך הוא לא היה בתא בזמן מותו, כך לפי בכיר בבית הכלא שביקש להישאר בעילום שם. לדבריו, השותף היה עסוק בפעילויות רגילות של הכלא בזמן המוות. בתשובה לשאלה האם זכה מקאפי לפיקוח מיוחד מצד הסוהרים, ענה: "איני מודע לכך".
מקאפי נעצר בספרד באוקטובר לאחר שכמה חודשים קודם לכן הוגש נגדו כתב אישום בארה"ב בגין העלמות מס. לפי ההאשמות, הוא לא שילם מסים במשך ארבע שנים על אף שהיתה לו הכנסה של מיליונים בין 2014 ל-2018 מקידום מטבעות קריפטו, עבודות ייעוץ, נאומים ומכירת הזכויות לסיפור חייו ליוצרי סרט תיעודי, כך לפי מסמכי בית המשפט.