סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
ענן עליבאבא
ענן עליבאבא. Sela הישראלית תייצג בארץ (צילום: Shutterstock)

עליבאבא משיקה את שירות הענן שלה בישראל

ענקית הטכנולוגיה הסינית תפעיל בארץ את Alibaba Cloud, באמצעות חברת Sela הישראלית שעובדת עם מיקרוסופט, גוגל ואמזון, ובשליטת פורטיסימו. השירות נחשב לנפוץ באסיה והוא מאפשר לחברות לשווק מוצרים במרקטפלייס שלו

ענקית הטכנולוגיה הסינית עליבאבא מכניסה את שירות הענן שלה, Alibaba Cloud, לישראל. חברת Sela, המספקת את שירותי הענן של מיקרוסופט, גוגל ואמזון, תספק את שירות הענן בארץ, שנחשב לנפוץ באסיה ובין הגדולים בעולם.
לפי הפרסום, מצאו חברות המחקר גרטנר ו-IDC כי אלפי חברות, מפתחים וארגונים ממשלתיים בלמעלה מ-200 מדינות ואזורים משתמשים בשירות. בנוסף, הענן של עליבאבא מאפשר לחברות לשווק את מוצריהן במרקט-פלייס שלו, שמספק פתרונות תוכנה למגוון צרכים של מפתחים ותשתיות, אבטחה, אי-קומרס, בינה מלאכותית ועוד. בכך הוא תומך בכניסת החברות לשוק הסיני. שירות הענן של עליבאבא מספק מגוון פתרונות ברמה עולמית, כולל מחשוב אלסטי, מסדי נתונים, אבטחה, שירותי אחסון ורשת ויכולות למידת מכונה וניתוח נתונים.
הענן של עליבאבא הוקם ב-2009 ומשרת כיום למעלה מ-3 מיליון לקוחות ב-85 איזורי גישה בעולם, ולפי דו"ח שירותי ה-IT של חברת המחקר גרטנר לשנת 2020, הוא מדורג במקום השלישי בשוק ה-SaaS (תוכנה כשירות) ובמקום הראשון באזור אסיה והפסיפיק, זו השנה השלישית ברציפות.כמו כן, הוא שירות הענן הרשמי של המשחקים האולימפיים הקרובים שיתקיימו בפאריז.
חברת Sela הישראלית היא ספקית של שירותי הענן של מיקרוסופט, גוגל, אמזון ו-Alibaba cloud, עבור סטארט-אפים, חברות וארגונים. החברה מציעה מעטפת מלאה במעבר ובניהול הענן, הכוללת ארכיטקטורה, ניהול תשתיות, ניטור שוטף של פעילות הענן, שיפור ביצועים, DevOps, FinOpsוכן שירותי ייעוץ לחברות, זאת לצד קורסים מקצועיים לעובדי הארגון. החברה לוקחת חלק בפרויקט נימבוס, בהדרכה של עובדי מדינה בכל הנוגע להטעמת שירותי ענן במשרדי ממשלה. Sela, בשליטת קרן פורטיסימו, מנוהלת על ידי רון שפרינצק ומעסיקה למעלה מ-300 עובדים בישראל, הודו, קנדה, סינגפור וארה"ב. עם לקוחות החברה נמנות חברות כגון איטורו, צ'ק פוינט, אודיוקודס ורפאל.

1 צפייה בגלריה
רון שפרינצק מנכ"ל sela
רון שפרינצק מנכ"ל sela
רון שפרינצק מנכ"ל sela
(צילום: גיל מגלד)

רון שפרינצק, מנכ"ל Sela: "הכניסה של עלי לישראל תסייע לחברות וליזמים מקומיים לשדרג ולגוון את ארגז הכלים שלהם לצורך ניהול פעילותם השוטפת בענן. אך מעבר לכך, באופן אסטרטגי, בזכות הפופולריות של עלי במזרח הרחוק, אנו מנגישים לראשונה שווקים חדשים ומאפשרים לחברות ישראליות חיבור למאות מיליוני משתמשים. Alibaba Cloud מייצר פתרונות יוצאי דופן לעבודה עם השוק הסיני. התמחות זו, יחד עם מתן האפשרות ללקוחותיה להיכלל בחנות האפליקציות של הענן, הופכות אתAlibaba ל-'שער הכניסה' עבור חברות טכנולוגיה ויזמים המעוניינים לפעול בסין ובאסיה בכלל".
ריימונד מא, מנכ"ל אירופה, Alibaba Cloud Intelligence: "אנו נרגשים לשתף פעולה עם חברת Sela כדי לסייע לעסקים ישראלים בהשגת טרנספורמציה דיגיטלית והתרחבות גלובלית באמצעות פריסת טכנולוגיות ופתרונות הענן החדישים של Alibaba Cloud. במבט צופה פני עתיד, אנו נפעל יחד כדי להעצים את שיתוף הפעולה הזה ולייצר פתרונות חדשניים ללקוחותינו".