סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
בעט, מריו, בעט: נינטנדו שוב מזכירה לנו כמה כיף לשחק כדורגל בישיבה, מול המסך

משחק הכדורגל החדש של מריו בסדרת Mario Strikers: Battle League, שמגיע לא פחות מ-15 שנה אחרי קודמו, הוא בכל זאת יורש ראוי המציע חוויית משחק מלהיבה עם חברים או אונליין. אם נינטנדו תשדרג שם גם את חוויית משחק היחיד, זה בכלל יהיה גול מרהיב

קשה להמעיט בערכם של משחקי הספורט של נינטנדו - בעיקר אלה בכיכובו של מריו - עבור כל מי שאינו חובב ספורט בחיים האמיתיים. גם מי שמעולם לא צפה במשחק גולף אחד בחייו ימצא הנאה אמיתית ב-"Mario Golf: Super Rush", למשל, שיצא בשנה שעברה. איכשהו, נינטנדו מצליחה להפעיל את הקסם שלה על ענפי הספורט האלה: היא קצת מכופפת את החוקים שלהם, מפשטת איפה שצריך, מוסיפה אקשן במקומות אחרים והתוצאה היא כמעט תמיד משחק שכולם יכולים להנות ממנו.
כמעט 15 שנה אחרי המשחק הקודם בסדרה, "Mario Strikers: Battle League" מנסה להחזיר לחיים את סדרת משחקי הכדורגל של הכוכב האהוב, כשהמשחק הקודם בסדרה יצא אי אז ב-2007 לקונסולת ה-Wii.
במקום קבוצת כדורגל מלאה, כל שחקן בוחר כאן ארבע דמויות לקבוצת הכדורגל שלו פלוס שוער, מה שהופך את המשחק לפשוט, מובן ונגיש יותר מכדורגל "תקני". מבחר הדמויות לא גדול, אבל כולל את כל הדמויות המרכזיות מעולם המשחקים של מריו. לכל דמות יש מאפיינים שונים ,כמו מהירות או כוח, וכל אחת מהן חזקה בתחום אחר. מריו, למשל, טוב מאוד בטכניקה, לבאוזר יש כוח מתפרץ חזק והנסיכה פיץ' מהירה מאוד.
1 צפייה בגלריה
כדורגל מריו
כדורגל מריו
כדורגל מריו
(צילום: נינטנדו)
עם הזמן, וככל שתנצחו ביותר משחקים, תצברו מטבעות שבעזרתם אפשר לקנות ציוד כמו בגדים או נעליים לדמויות שלכם, ולשפר את הנתונים שלהם. אפשר, למשל, לחזק את הכוח של באוזר עוד יותר, או דווקא להוסיף לו מעט מהירות ולהפוך אותו לשחקן יותר מאוזן. לפני תחילת כל משחק אפשר לבחור את אורכו ואז, בצורה מקורית למדי, כל שחקן בוחר את המגרש שעליו הוא רוצה לשחק והמשחק מרכיב מגרש חדש משני חצאי המגרשים שבחרו שני השחקנים. חצי מגרש יכול להיות הטירה החשוכה של באוזר ואילו החצי השני ממלכת הפטריות השמשית.
המשחק עצמו קל להבנה. כל שחקן יכול לרוץ, לבעוט לשער, להעביר את הכדור לשחקן אחר או לבצע "תאקל" לשחקן מהקבוצה היריבה כדי לגנוב לו את הכדור. עד כאן הכל מאוד דומה למשחקי כדורגל אחרים, אלא שאז מצטרפים כוחות העל של הדמויות, המאפשרות להם לבצע מהלכים מיוחדים, וכמובן, גם power ups, כמו בכל משחק מריו, שנופלים מדי פעם מהשמיים. אפשר לזרוק פצצה שתעיף שחקנים מתחרים, לקחת פטרייה אדומה שתיתן לכם מהירות זמנית ועוד המון בונוסים שכיף לגלות לבד מה אפשר לעשות איתם.
התוצאה כיפית ביותר, זורמת וקלילה כמו משחקי מריו רבים. הבעיה היחידה היא שכדי ליהנות באמת צריך לשחק עם חברים בחדר או אונליין. האופציות לשחקן בודד כאן מצומצמות למדי. אם יש לכם חברים שישמחו לשחק איתכם או שאתם אנשי אונליין שמשחקים עם אנשים זרים מכל העולם, "Mario Strikers: Battle League" יספק לכם שעות ארוכות של הנאה. הוא יורש מושלם לסדרת המשחקים הזו. נשאר רק לקוות שנינטנדו תוסיף עוד אופציות לשחקן יחיד, כדי שמי מאיתנו שמשחקים לבד לא יישארו מאחור.