סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
Codefresh Team
עובדי קודפרש

ניתוח
הקרנות הישראליות ויתרו על קודפרש, הבריטים חגגו

אתמול הודיעה אוקטופוס דיפלויי האוסטרלית על רכישת קודפרש הישראלית בכ-28 מיליון דולר במזומן ועוד כ-10 מיליון דולר לעובדי החברה ומייסדיה - אך מאחורי המכירה מסתתרת דרמה לא קטנה. מסתבר שבזמן שהבריטים החכימו להמשיך ולהשקיע בחברה הישראלים ברחו - והפסידו הרבה כסף

אתמול הודיעה חברת אוקטופוס דיפלויי האוסטרלית שהיא רוכשת את חברת התוכנה הישראלית קודפרש בכ-28 מיליון דולר במזומן ועוד כ-10 מיליון דולר לעובדי החברה ומייסדיה - אך מאחורי סיפור המכירה מסתתרת דרמה לא קטנה.
חודשים לפני מכירתה ביקשה החברה לגייס הון חדש להמשך פעילותה, בזמן שנתקלה בלא מעט קשיים. מרבית הקרנות לרבות הישראליות: קרי ורטקס, רד דוט, וויולה ונצ'רס, לא הסכימו להמשיך להשקיע בחברה ואילו קרן alicorn הבריטית - משקיעה קטנה יחסית בחברה הציעה לרכוש חלק מהאחזקות של הקרנות ולהמשיך להזרים כסף לחברה. השקעתה של אליקורן בחברה וברכישת האחזקות הסתכמה בכ-6 מיליון דולר.
חודשים לא רבים לאחר מכן כאשר החברה עברה ארגון מחדש והתייצבה הצליחו משקיעיה החדשים, בשילוב מנהליה להביאה למכירה לחברה האוסטרלית. לפני מכירתה וההשקעה של אליקורן החברה גייסה סכום של 54 מיליון דולר כך שבכל מקרה זה אינו אקזיט עצום, אבל לקרן הבריטית שיש לה שני שותפים מקומיים וקרן CE נרשם החזר טוב וגם עובדי החברה ומייסדיה יזכו לתגמול. כמו כן, כל 50 עובדי החברה צפויים להצטרף לרוכשת.
קודפרש, שנוסדה ב-2016 על ידי רזיאל טביב (מנכ"ל) ואולג ורכובסקי (CTO), מתמחה בפתרונות לתהליכי פיתוח, בדיקה והטמעת אפליקציות ותוכנה על גבי Kubernetes. החברה גייסה כ-54 מיליון דולר כאשר בין המשקיעים בה נמנים Red Dot ,Capital Partners, Shasta Ventures, Viola Ventures, Vertex Ventures וקרן ההשקעות של מיקרוסופט.
לרוכשת, אוקטופוס, יותר מ-270 עובדים ויש לה הכנסות שנתיות של 60 מיליון דולר מיותר מ-4,000 לקוחות. בהתייחסם לעסקת הרכישה אמר מנכ"ל אוקטופוס פול סטובל בהודעה לעיתונות. "מוסיפים את הטכנולוגיה המשמעותית של קודפרש כדי להעצים צוותי תוכנה להטמיע בחופשיות. הרכישה מייצגת השקעה גדולה בקוד פתוח". טביב, מייסד קודפרש הוסיף: "אנחנו להוטים להביא את הכוח של קודפרש לאוקטופס. ביחד, נשפר את היכולות שזמינות לצוות תוכנה ונקדם חדשנות".
Kubernetes הפך בשנים האחרונות לסטנדרט באופן שבו ארגונים מפתחים ומנהלים תוכנה על גבי ענן. Codefresh פיתחה פלטפורמה המאפשרת לארגונים להאיץ ולפשט את המעבר ל- Kubernetes. פתרונות החברה אומצו על ידי צוותי פיתוח של חברות מובילות כגון Gap, Epic Games,Sky ועוד.