סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

דיווח: פיירבלוקס הישראלית מגייסת 400 מיליון דולר לפי שווי של 8 מיליארד

פיירבלוקס מפתחת פתרונות הגנת סייבר לתחום המטבעות הדיגיטליים. הגיוס, אם יושלם, יהפוך את החברה לאחת משלוש חברות ההייטק הפרטיות בעלויות השווי הגבוה ביותר בישראל אחרי ראפיד וסניק. בפיירבלוקס לא הגיבו

יוניקורן הקריפטו הישראלי פיירבלוקס מגייס 400 מיליון דולר לפי שווי של 8 מיליארד דולר, כך מפרסם "the information". הגיוס, אם יושלם, יהפוך את פיירבלוקס לאחת משלוש חברות ההייטק הפרטיות בעלויות השווי הגבוה ביותר בישראל אחרי ראפיד וסניק. בפיירבלוקס לא מגיבים לפרסום.


פיירבלוקס, שמפתחת פתרונות הגנת סייבר לתחום המטבעות הדיגיטליים השלימה את הגיוס האחרון שלה ביולי השנה, אז קיבלה 310 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר. הגיוס הקודם נעשה בהובלת קרן ההון סיכון סקויה, שמשתתפת גם בסבב הנוכחי. משקיעים נוספים הם סטרייפס, ספארק קפיטל וקרן הענק COATUE. עם הסבב החדש מתקרב סך הגיוסים של פיירבלוקס ל-900 מיליון דולר.

1 צפייה בגלריה
מייסדי חברת FIREBLOCKSS פיירבלוקס
מייסדי חברת FIREBLOCKSS פיירבלוקס
מייסדי פיירבלוקס
(צילום: יוסי זליגר)

התחום בו פועלת פיירבלוקס - בניית תשתית לארנק דיגיטלי מאובטח למטבעות הקריפטו - לוהט באחרונה ורק השבוע רכשה COINBASE האמריקאית את אנבאונד הישראלית בסכום המוערך ב-200 מיליון דולר. אנבאונד, שתהפוך לבסיס של מרכז הפיתוח של ענקית הקריפטו בישראל, היא מתחרה ישירה של פיירבלוקס. המודל של החברות מבוסס על הפצה ויראלית בדומה לאפליקציות תשלומים שמחייבות את שני הצדדים שרוצים לבצע ביניהם עסקה להוריד את האפליקציה.
בזכות המודל הזה השחקניות בתחום צומחות בקצב מהיר וגם פיירבלוקס עצמה נחשבת לאחת מחברות הטכנולוגיה הצומחות בישראל. היא הוקמה רק ב-2018 על ידי מיכאל שאולוב, עידן עופרת ופאבל ברגולץ, שהקימו בעבר את חברת הסייבר לאקון שנמכרה ב-100 מיליון דולר לצ'ק פוינט. המוצר של פיירבלוקס יצא לשוק רק לפני שנתיים אבל כבר היום יש לה כ-300 לקוחות בהם גופים פיננסיים גדולים כמו בנק BNY MELLON. על התשתית שלה הועברו עד היום נכסים בשווי של 300 מיליון דולר.