סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אוון ניומן מבעלי מקס סטוק משקיע בהאב סקיוריטי בשווי נמוך משווי המיזוג

ניומן רכש ב-17 מיליון שקל כ-5.2 מיליון מניות במחיר 3.39 שקל למניה, לפי שווי של 105 מיליון דולר, ובידיו עתה 5.25% ממניות חברת אבטחת המידע

חברת האב אבטחת מידע (HUB Security) הנסחרת בבורסה בתל אביב הוציאה היום דיווח על בעל עניין חדש בחברה - אוריס ואיריס בע"מ. מאחורי הדיווח עומדת השקעה של אוון ניומן, מבעלי מקס סטוק שהפך להיות בעל עניין בחברה. ניומן רכש ב-17 מיליון שקל כ-5.2 מיליון מניות במחיר 3.39 שקל למניה, לפי שווי חברה של 105 מיליון דולר, ובידיו עתה 5.25% ממניות החברה. כיום נסחרת החברה בשווי של כ-294 מיליון שקל כך שניומן השקיע בשווי מעט גבוה משוויה כעת. חשוב לציין שבעת כניסתה לבורסה דרך המיזוג עם ALD גייסה החברה 50 מיליון דולר בשווי של כ-145 מיליון דולר.

"ירידת מחיר המניה לא קשור לביצועי החברה אנחנו עומדים בתוכנית העסקית שהצגנו למשקיעים ואנחנו מאמינים שהתוצאות יתממשו בהמשך", אמר לכלכליסט אייל משה, מנכ"ל האב סקיוריטי. "להערכתנו,יש משקיעים להערכתי שקנו את המניה בימי ALD ומימשו אותה במיזוג ברווח משמעותי וזה הגורם העיקרי לירידה בשווי שלנו. זה מובן לנו אבל זה מאוד כואב. אנחנו מנסים לעשות את המיטב עבור המשקיעים שלנו"

1 צפייה בגלריה
אבן ניומן צ'ארלס ניומן מבעלי מקס סטוק
אבן ניומן צ'ארלס ניומן מבעלי מקס סטוק
אבן ניומן צ'ארלס ניומן מבעלי מקס סטוק
(צילום: Yuotube - איגוד החברות הציבוריות)
ניומן הוא מבעלי קבוצת ההפצה האוסטרלית Gateway ומבעלי המניות של רשת מקס סטוק ושל חברת פתרונות הערים החכמות גלילאו טק. קבוצת Gateway שבבעלות משפחת ניומן היא חברת ההפצה הגדולה באוסטרליה, העוסקת בהפצה קמעונאית לשוק האוסטרלי וכן של ציוד ומכשור רפואי.
לדברי נוימן, "חברת Hub security היא חברות סייבר עם טכנולוגיה פורצת דרך ועם רף כניסה גבוה למתחרים. בנוסף לכך, החברה צפויה להנות מסינרגיה משמעותית ומלקוחות חדשים כתוצאה מהמיזוג עם ALD ואנחנו מאמינים שיש לה סיכוי משמעותי להפוך לשחקן סייבר מרכזי בזירה הבינלאומית".
Hub Security הוקמה ב-2017 על ידי יוצאי יחידות המודיעין 8200 ו-81. החברה מתמחה בהגנה על מידע מסחרי רגיש של חברות, ובידיה פתרון מחשוב מוצפן מתקדם עבור חברות ואירגונים שמטרתו מניעת חדירה עוינת והגנה על המידע המסחרי הרגיש של החברות.
החברה הממוזגת מעסיקה כ-400 עובדים ומשרדיה ממוקמים בישראל ובארה״ב, כאשר 20 עובדים שייכים להאב והשאר ל-ALD. אייל משה, מכהן כמנכ״ל החברה ומר דותן משה, משמש כמשנה למנכ״ל. אנדרי יארמנקו משמש כסמנכ״ל הטכנולוגיות של החברה. כיו״ר הדירקטוריון מכהן זיגמונד בלובבנד.

--