סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
Valve תתחיל במכירת קונסולת הסטים דק בסוף פברואר

הזמנות לקונסולה הניידת יחלו ב-25 בפברואר ללקוחות ששילמו מראש מקדמה על המכשיר. הקונסולות הראשונות היו אמורות להישלח כבר בסוף 2021, אך בעיות בשרשראות האספקה העולמיות עיכבו את תחילת המכירה בחודשיים

חברת Valve הודיעה אתמול (ד') כי מכירת הקונסולה הניידת החדשה שלה,הסטים דק (Steam Deck), תחל ב-25 בפברואר - באיחור בן חודשיים מהמועד המקורי. החברה מסרה כי בשלב זה, חלון המכירה ייפתח למשך 72 שעות רק למי ששלח בקשה לרכישת הקונסולה ושילם מקדמה. הקונסולות הראשונות יישלחו לרוכשים ב-28 בפברואר. Valve מתכננת לפתוח חלון הזמנות חדש מדי שבוע.
Valve תכננה להתחיל במכירת הסטים דק כבר בשלהי 2021, אך בשל מחסור בחלקי אלקטרוניקה, תאריך המכירה נדחה לפברואר. "אנחנו מצרים על כך - עשינו כמיטב יכולתנו בניסיון לעקוף את מחסור השבבים העולמי", מסרה אז החברה. "הרכיבים לא הגיעו למתקני הייצור שלנו בזמן ולא יכולנו לעמוד בתאריכי ההשקה המקוריים שלנו".
חברת Valve היא היוצרת של סדרות המשחקים טים פורטרס (Team Fortress), קאונטר-סטרייק (Counter Strike) ופורטל (Portal). ב-2003 היא השיקה את חנות המשחקים הדיגיטלית סטים (Steam), שהייתה ועודנה הפלטפורמה הדומיננטית ביותר למכירת משחקים באינטרנט.
הסטים דק נמכר בשלוש רמות מחיר עם שלושה נפחי אחסון שונים: במחיר התחלתי של 400 דולר, עם זיכרון פנימי של 64 ג'יגה-בייט; גרסה בעלת 256 ג'יגה תעלה 530 דולר; וגרסה בעלת 512 ג'יגה-בייט תעלה 650 דולר. Valve כבר ניסתה בעבר את מזלה עם חומרת משחקים, כאשר השיקה את הסטים משין (Steam Machine) ב-2015, מעין מחשב גיימינג עם מאפיינים של קונסולה. שנה לאחר מכן, בשיתוף HTC, החברה יצרה משקפי VR בשם HTC Vive. אחר כך היא השיקה גם משקפי מציאות מדומה משלה, Valve Index.