סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

קיבלה פס: ענקית הפינטק סטרייפ החלה לפעול בישראל

החברה מינתה את ארנון ברזילי למנהל הפעילות המקומית והיא מגייסת כעת עובדים בארץ. שוויה של סטרייפ, שפיתחה ב-2010 תוכנה המסייעת למפתחי אפליקציות להטמיע מערכות תשלום דיגיטליות, הוא 95 מיליארד דולר

ענקית הפינטק האמריקאית סטרייפ (Stripe) החלה לפעול בישראל ואף מגייסת עובדים לשם כך. החברה מינתה את ארנון ברזילי לנהל את פעילות המכירות המקומית שלה ובאתר שלה היא מפרסמת כמה משרות שאליהן היא מגייסת עובדים בישראל.
סטרייפ מפתחת תוכנה שמאפשרת למפתחי אפליקציות להטמיע מערכות תשלומים בכרטיס אשראי ובאמצעים דיגיטליים אחרים באפליקציות או באתרים שלהם. לפני שהגיע לסטרייפ היה ברזילי סגן נשיא אזורי בסיילספורס. החברה הקימה בשלב זה פעילות מכירות ותמיכה ולא פעילות של פיתוח או השקעה.
סטרייפ הוקמה בסן פרנסיסקו ב-2010 על ידי האחים האירים פטריק וג'ון קוליסון. ב-2011 גייסו מייסדי החברה הון ראשוני - בין השאר מאלון מאסק, מפיטר ת'יל ומקרנות הון הסיכון סקויה ואנדרסן-הורוביץ. ב-2021 גייסה החברה 600 מיליון דולר לפי שווי של כ-95 מיליארד דולר ובכך הייתה לחברת הפינטק הפרטית בעלת השווי הגבוה בעולם.
1 צפייה בגלריה
מימין ג'ון קוליסון ו פטריק קוליסון מייסדי סטרייפ stripe
מימין ג'ון קוליסון ו פטריק קוליסון מייסדי סטרייפ stripe
האחים ג'ון ופטריק קוליסון, מייסדי סטרייפ. הכי שווים בתחומם
(צילום: בלומברג)
החברה גייסה עד היום 2.2 מיליארד דולר ועל פי ההערכות היא תצא להנפקה ב-2022 בשווי שאמור להיות אחד הגבוהים בתולדות הבורסה האמריקאית.
במשך שנים, חברות ישראליות רבות הפעולות ברחבי העולם כבר משתמשות בשירותי החברה מעבר לים. החברה גם השקיעה בכרמה חברות ישראליות, ביניהן חברת הפינטק הישראלית Rapyd.