סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

ג'נסיס האמריקאית רכשה את Exceed.ai הישראלית בכ-30 מילון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיה שמאפשרת יצירת שיחות שמותאמות אישית לכל לקוח אוטומטית על גבי כל אפליקציית מסרים מיידים. עד כה גייסה החברה 5.5 מיליון דולר מגלילות קפיטל

חברת הסטארט-אפ הישראלית Exceed.ai נרכשה על ידי חברת ג'נסיס (Genesys) האמריקאית. החברות לא פרסמו את סכום הרכישה אך לכלכליסט נודע שהוא עומד על כ-40-30 מיליון דולר והוא כולל דמי שימור של העובדים. עד כה גייסה החברה 5.5 מיליון דולר מגלילות קפיטל.
Exceed.ai הוקמה על ידי אילן קזן וירון ישמח-משה ב-2016 ובחברה 14 עובדים שימשיכו לפתח את המערכת במסגרת ג'נסיס. קזן ניהל בעבר את קו המוצרים של WebEx בסיסקו, ושימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות סטארט-אפ. ישמח-משה הוא יוצא יחידות טכנולוגיות, שהחזיק מספר משרות בכירות הן בחברות סטארט-אפ והן בתאגידים בינלאומיים.
2 צפייה בגלריה
Yaron Ismah-Moshe and Ilan Kasan Exceed.ai
Yaron Ismah-Moshe and Ilan Kasan Exceed.ai
מימין: אילן קזן וירון ישמח-משה
(Credit: Exceed.ai)
Exceed.ai בוגרת המחזור השלישי של האקסלרטור SigmaLabs - תכנית האצה עבור סטארט-אפים בשלבים מוקדמים. החברה מפתחת צ'טבוטים שיכולים להתאים עצמם למסר ולצורך. כך, הטכנולוגיה של החברה מאפשרת יצירת שיחות שמותאמות אישית לכל לקוח אוטומטית על גבי כל אפליקציית מסרים מיידים. המערכת מתחברת לקטלוג המוצרים של המותג, לבסיסי ידע, מערכות ניהול הלקוחות, ומערכות ה-Back-end האחרות, ויוצרת חווית משתמש חדשה על ידי שימוש באלמנטים של הבנת שפה טבעית ובינה מלאכותית - כל זאת ללא מעורבות טכנית מצד החברה.
חברת Genesys, שמפתחת מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים לניהול קשרי הלקוחות, מעסיקה כ-6,000 עובדים עם היקף מכירות שנתי של כ-1.4 מיליארד דולר. הרכישה של Exceed.ai תאפשר לג'נסיס להטמיע את הטכנולוגיה בפלטפורמה שלה ולספק לחברות אפשרויות רבות יותר לתקשר עם לקוחותיהם בדרך שנוחה להם.
2 צפייה בגלריה
כנס סייבר 2020 אריק קלינשטיין
כנס סייבר 2020 אריק קלינשטיין
אריק קלינשטיין
(צילום: אוראל כהן)
אריק קלינשטיין, שותף-מייסד בקרן גלילות קפיטל: "Exceed.ai מפתחת מערכת בינה מלאכותית לצרכי מכירות ושיווק. הפלטפורמה פותרת את הבעיה שקיימת בארגונים רבים, שצריכים לתת מענה לכמות עצומה של לקוח פוטנציאליים (לידים), אך אין להם מספיק אנשי מכירות לפנות לכולם".
האקזיט של Exceed.ai מגיע לאחר אקזיט נוסף שגלילות קפיטל רשמה לפני שלושה חודשים. עם מכירת IntSights לחברת הגנת הסייבר Rapid 7 הנסחרת בנאסד"ק, בעסקת מזומן ומניות בסך של קרוב ל-400 מיליון דולר.