סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הסטארט-אפ הישראלי זנסיטי גייס 30 מיליון דולר

זנסיטי שהוקמה ב-2015 פיתחה טכנולוגיה לניתוח ומדידת צרכי התושבים בערים. מדובר בסבב השקעה B שכולו גויס מהמשקיעים הנוכחיים, שהביא את סך גיוסי החברה למעל 50 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי זנסיטי (Zencity) הודיע היום (ג׳) על השלמת סבב B בסך 30 מיליון דולר שמגיע כולו מקרב המשקיעים הנוכחיים של החברה, ביניהם TLV Partners, M12 - Microsoft's venture fund, Vertex Ventures Israel, Salesforce Ventures, Canaan Partners Israel, לקחו חלק בסבב.
סבב ההשקעה הנוכחי יותר ממכפיל את סך הכסף שהחברה גייסה עד היום ללמעלה מ-50 מיליון דולר.
זנסיטי שהוקמה ב-2015, פיתחה טכנולוגיה לניתוח ומדידת צרכי התושבים בערים על מנת לאפשר לרשויות מקומיות ברחבי העולם לנטר ולהבין את השיח האורגני המתרחש בקרב התושבים ולהציף נושאים קריטיים.
2 צפייה בגלריה
ZenCity team
ZenCity team
ZenCity team
(צילום: Ori Taub)
זאת לצד הפצה וניתוח של סקרי דעת קהל יזומים, מייצגים ומהירים במטרה לייעל תהליכי קבלת החלטות. השקעה זו היא עדות להצלחה המהירה של החברה, אשר הפכה בשנים האחרונות לכח משמעותי בתהליכי קבלת ההחלטות ברשויות המקומיות ברחבי העולם.
החברה זכתה לביקוש רב בקורונה
לחברה לקוחות במאות ערים בארצות הברית, קנדה, ישראל, אוסטרליה ואירופה, והיא זכתה לביקוש רב בתקופת הקורונה, משום שאיפשרה שיפור הקשר בין השלטון לציבור בתקופה מאתגרת שהצריכה קבלת החלטות מהירות. הגיוס הנוכחי, מוסרת החברה, הופך אותה לאחת החברות הממומנות ביותר בתחום ה-SaaS לשלטון המקומי בעולם.
מאז ההכרזה על הגיוס הקודם לפני פחות משנה, הספיקה החברה לשלש את כמות התושבים שהיא משרתת, לצמוח למעל ל-100 עובדים בארבע מדינות, להכפיל את מספר הלקוחות המשתמשים בפלטפורמה, ויותר מלשלש את ההכנסות שלה. החברה דורגה במקום ה-29 ברשימת הסטארט-אפים המבטיחים של כלכליסט לשנת 2021.
"השנה האחרונה הוכיחה לנו, אפילו יותר מבעבר, שהרשויות המקומיות הן הארגונים החשובים ביותר בחברה שלנו. אנחנו גאים בעובדה שיצרנו פלטפורמה שמאפשרת למנהיגים המקומיים לקחת בחשבון יותר קולות מהקהילה שלהם ולעבוד למען כל התושבים שלהם מול המשבר האחרון", אומר איל פדר-לוי, מנכ"ל זנסיטי.

2 צפייה בגלריה
מייסדי זנסיטי עידו עברי, מנכ"ל איל פדר לוי
מייסדי זנסיטי עידו עברי, מנכ"ל איל פדר לוי
מייסדי זנסיטי עידו עברי, והמנכ"ל איל פדר לוי
(עידן גיל)
"אנחנו מעריכים מאד את האמון המחודש של המשקיעים שלנו, שמכירים הכי מקרוב את העבודה שלנו ואת ההשפעה שיש למוצר שלנו על תהליך קבלת ההחלטות ברשויות המקומיות. ההשקעה הזו תאפשר לנו להמשיך ולהציע יכולות חדשות לשותפים שלנו, המנהיגות והמנהיגים של השלטון המקומי בארץ ובעולם, ולהיות מכפיל כוח אמיתי בעבודתם החשובה".
מוקדם יותר השנה הכריזה זנסיטי על רכישה של חברת טכנולוגיה בשם אלוסיד (elucd) המאפשרת לבצע סקרים אינטרנטים מהירים ומייצגים לשלטון המקומי. מאז הספיקה זנסיטי לשלב בתוך המוצר הקיים את יכולות המפתח של אלוסיד.
לפי החברה, השילוב בין היכולות של איסוף מידע מהרשתות החברתיות לבין הרצת סקרים ממוקדים ומייצגים בצורה פרואקטיבית - מייצר לראשונה מערכת מקיפה להבנת הצרכים והדעות של קהילות מקומיות, במטרה לאפשר לרשויות מקומיות לפעול על בסיס נתונים.