סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

האייפון החדש יזכה לשדרוג מינורי שיתמקד במצלמה

נראה שאפל לא מתכוונת לחדש משמעותית את דגמי האייפונים הבאים שיגיעו לקראת ספטמבר או אוקטובר, לעומת האייפון 12. כך לפי דיווח של בלומברג. החידוש העיקרי הוא שילוב של מצב דיוקן במצלמת הווידאו

דגמי האייפונים הבאים צפויים להגיע לקראת ספטמבר-אוקטובר, אך על פניו לא נראה שאפל תבצע שינויים גדולים ביחס לדור הנוכחי (אייפון 12).

לפי דיווח של סוכנות בלומברג היום (ג'), מכשירי האייפון שאולי יכונה 13 יזכו בעיקר לשיפורים באיכות המצלמה זאת לאחר שאנשי אפל נוכחו שהיא מהווה את עיקר העניין של הלקוחות הפוטנציאליים.

2 צפייה בגלריה
אפל אירוע השקת אייפון 12
אפל אירוע השקת אייפון 12
הדור הנוכחי - אייפון 12
(צילום מסך: אפל)

החידוש העיקרי הוא שילוב של מצב דיוקן במצלמת הווידאו. זאת אומרת שתוכלו לצלם סרטונים עם אפשרות לטשטש את הרקע. שינוי נוסף הוא שילוב של פורמט וידאו חדש בשם ProRes שאמור לספק איכות ניגון גבוהה יותר ביחס למה שקיים כיום. מדובר בפורמט מקצועי שנמצא בשימוש בעיקר אצל צלמים ועורכי וידאו מקצועיים.
זהו פורמט איכותי מאוד - מקביל ל-Raw שבו משתמשים צלמי סטילס והתוצרים שלו גדולים הרבה יותר מאלה של הקבצים הקיימים כגון MP4 או H265. זו הפעם הראשונה מאז פלטפורמת קוויקטיים ופורמט MOV שאפל מנסה להחדיר פורמט מקצועי מסוג זה למוצר צריכה שלה שמיועד לשוק הרחב.
פילטרים חדשים
החידוש השלישי הוא מערכת פילטרים חדשה לתמונות שאמורה לשפר את האיכות שלהן. לא ברור אם מדובר בפילטרים כמו שיש באינסטגרם למשל או בכאלה מקצועיים יותר כפי שניתן למצוא בפוטושופ. מה שבטוח זה שהם יופעלו על ידי מנגנון בינה מלאכותית כך שניתן יהיה להחיל אותם על חלקים מסוימים של התמונה ולא על כולה באופן שרירותי.

2 צפייה בגלריה
אפל משיקה אייפון 12 בצבעים
אפל משיקה אייפון 12 בצבעים
אייפון 12 בצבעים
(צילום מסך: אפל)

כך או כך, החברה תנסה לחזק את הדימוי של המצלמה שלה כמתחרה רצינית לאלה של סמסונג, וואווי וכיום גם חברות כמו וואן פלוס שמשלבות מותגי צילום מקצועיים בפיתוח המצלמות. וואווי שיתפה פעולה עם לייקה, וואן פלוס עם האסלבלאד וסמסונג כנראה תשלב טכנולוגיה של אולימפוס היפנית במכשירי הגלקסי הבאים שלה.
מעבר לשינויים האלה ככל הנראה שהחברה תצמצם את המגרעת השנויה במחלוקת בחלק העליון של המסך. כמובן שהוא יצויד במעבד A15 החדש שאמור כמו קודמיו להשאיר אבק למעבדי המתחרות כגון קוואלקום או סמסונג. כמו כן צפוי שינוי כלשהו בטכנולוגיית התצוגה של המסכים - שגודלם צפוי להישאר זהה לאלה של האייפון 12.
עדיין לא ידוע אם אפל תצליח לעמוד ביעדי ההשקה שלה - היא דחתה לאחרונה את החזרה המלאה למשרדים של עובדיה ועדיין לא ידוע מתי יוכרז אירוע ההשקה של האייפון החדש.