סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מייסדי נקסט אינשורנס מימין ניסים טפירו CTO גיא גולדשטיין והמנכ"ל אלון חורי
מייסדי נקסט אינשורנס. מימין ניסים טפירו CTO גיא גולדשטיין והמנכ"ל אלון חורי

גיוס ענק לנקסט אינשורנס - 265 מיליון דולר; השווי נותר על 4 מיליארד דולר

זהו הסבב הגדול ביותר בתולדות החברה, ומביא את סך ההשקעות בה לכ-1.1 מיליארד דולר מאז הקמתה. את הגיוס הובילו ענקיות הביטוח Allstate ו-Allianz X הנכנסות לשותפות עם החברה, מה שעשוי אולי לאותת על כוונות לרכישה עתידית

חברת האינשורטק הישראלית נקסט גייסה 265 מיליון דולר בהובלת ענקיות הביטוח Allstate ו-Allianz X הנכנסות לשותפות עם החברה. הסיבוב החדש, הגדול ביותר בתולדות החברה, מביא את סך ההשקעות בה לכ-1.1 מיליארד דולר מאז הקמתה. זהו גם הגיוס הגדול ביותר בתחום האינשורטק מתחילת 2023. בין המשקיעים המרכזיים בסבבי הגיוס הקודמים TLV Partners, Munich Re, Capital G, Battery Ventures, FinTLV, Group11 והמשקיע אורן זאב, אך הפעם הם לא השתתפו בגיוס. בגיוס הנוכחי אין מרכיב של חוב או עסקת סקנדרי וכל הסכום יזרום לקופת נקסט להרחבת עסקיה.
בנקסט מסרבים, בניגוד לעבר בו החברה תמיד התגאתה בקפיצות בשווי, לציין את השווי בו נערך הגיוס הנוכחי. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי הוא נותר כשהיה בגיוס האחרון בתחילת 2021 - 4 מיליארד דולר. אף שלא מדובר ב"DOWN ROUND", כלומר בגיוס לפי שווי נמוך מאשר בעבר, הוא משקף את רוח התקופה עם מכפילי הכנסות וצמיחה נמוכים הרבה יותר משנות הגאות. מאז הגיוס של 250 מיליון דולר במרץ 2021, נקסט הגדילה דרמטית את ההכנסות שלה מ-200 מיליון דולר ב-2020 לכ-800 מיליון דולר ב-2022, בין היתר באמצעות רכישת AP INTEGO האמריקאית בעסקה שהוערכה במאות מיליוני דולרים. עלייה זו בהכנסות לא באה לידי ביטוי בשווי.
נקסט מתמחה בביטוח של עסקים ובינוניים בארה"ב, שוק שאין בו נוכחות של חברות גדולות. ההשקעה הנוכחית של ענקית הביטוח האמריקאית אולסטייט היא גם אסטרטגית ולאחריה היא תתחיל לשווק את הביטוח של נקסט על הפלטפורמה שלה. בהמשך אמורות שתי החברות לפתח מוצר חדש לביטוח של רכבים מסחריים. למרות הדריכה במקום בשווי נקסט היא עדיין אחד היוקורנים הגדולים בישראל ואחת המועמדות הראשונות להנפקה בוול סטריט בשנתיים הקרובות. עם זאת, הכניסה של אולסטייט, מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב לשותפות אסטרטגית עם נקסט, עשויה גם לאותת על כוונתה לרכוש אותה בהמשך.
נקסט אינשורנס הוקמה ב- 2016 על ידי גיא גולדשטיין, המשמש מנכ"ל החברה, אלון חורי וניסים טפירו, CTO. לאחר סבב קיצוצים במסגרתו נפרדה מ-17% לפני כשנה, נקסט מעסיקה היום 700 עובדים, לעומת 900 בשיא, מתוכם 180 במרכז הפיתוח בכפר סבא. לפי נקסט, היא חצתה בימים אלה אבן דרך משמעותית של 500 אלף לקוחות פעילים בארה"ב ב-1300 סוגי עסקים שונים. הפלטפורמה של ההחברה, המבוססת על בינה מלאכותית ולמידת מכונה, מעבדת בקשות בתוך 10 דקות ומספקת הצעת פוליסה שמתאימה לרמת הסיכון, למיקום ולמשתנים רבים נוספים וספציפיים של בית העסק. בכך חוסכת ללקוחותיה תשלומים מיותרים או לחילופין רמת הגנה חלשה מדי, שעלולה להתברר כטעות קריטית בשעת הצורך.
"הגיוס אמור לסייע לנו להמשיך לצמוח בצורה רווחית ולשפר את הרווחיות. על פי הערכות שלנו בעוד כמה רבעונים כבר נעבור לרווחיות לאחר שצמחנו בעשרות אחוזים בתקופה האחרונה", אמר ל"כלכליסט" אלון חורי, אחד המייסדים וסמנכ"ל חדשנות וצמיחה בנקסט. לדבריו, השתתפותה של אליאנץ X בגיוס, תאפשר לנקסט לשפר את התנאים מול ALLIANZ RE, אחת ממבטחות המשנה הגדולות בעולם, מה שגם יתרום ליציבות הפיננסית של החברה הישראלית.
הגיוס אמנם הושלם לפני שפרצה המלחמה בישראל, אך לפי חורי, נקסט לא מושפעת מאז מהאירועים, למעט גיוס עובדים לשירות המילואים: "אנחנו חברה אמריקאית לגמרי עם מרכז פיתוח בישראל, המלחמה כמובן משפיעה על אנשים והימים האלה קשים עבור כולנו, אבל אין השפעה על עסקי נקסט".