סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

יוניקורן ישראלי חדש
עיניים ביוניות להצלת חיים: Vayyar גייסה 108 מיליון דולר לפי שווי של כ-1.5 מיליארד דולר

החברה הישראלית שהוקמה לפני 11 שנים פיתחה מערך חיישנים שמסוגלים "לראות" מעבר לעצמים ומשמשים כיום יצרניות מובילות בענף בטיחות הרכב ובתחום הטיפול בקשישים. עד כה היא גייסה יותר מ-300 מיליון דולר

חברת ואיאר (Vayyar Imaging) הישראלית גייסה 108 מיליון דולר בסבב E, בהובלת Koch Disruptive Technologies. סבב גיוס זה מביא את סך גיוסי החברה ליותר מ-300 מיליון דולר ואת שווייה ליותר ממיליארד דולר. החברה אינה מפרטת את השווי המדויק, אך על פי הערכות הוא עומד על לפחות 1.5 מיליארד דולר.
ואיאר הוקמה ב-2011 על-ידי רביב מלמד, לשעבר סגן נשיא חטיבת האלחוט באינטל ישראל, מירי רטנר מבריזקום (סגנית נשיא לפיתוח) ונפתלי חייט, לשעבר המדען הראשי של אלווריון. החברה פיתחה מערך חיישנים המסוגלים "לראות" דרך עצמים, גםכאלה המוגנים מפני יכולות אופטיות, ולייצר תמונה תלת-ממדית ללא שימוש במצלמות.
ליכולת "לראות" מעבר ליכולת הראייה האנושית יש פוטנציאל גדול בתחומים רבים, בהם רובוטיקה, קמעונאות, רכב ובית חכם. בתחום הרכב מציעה ואיאר פלטפורמת 4D מבוססת רדאר, שמסעיית לשיפור הבטיחות באופנועים וברכבים פרטיים. הפלטפורמה המיועדת לאופנועים נמצאת כבר בשלב הייצור ההמוני, לאחר שהחברה זכתה בחוזי אספקה ליצרני רכב מיפן ומויאטנם, ונמצאת בהתקשרויות מתקדמות עם כמעט כל היצרנים הגדולים בתחום הרכב. חברת פיאג'ו, לדוגמה, הציגה לאחרונה קטנוע עם הרדאר של ואיאר.
1 צפייה בגלריה
החיישן של ואיאר
החיישן של ואיאר
החיישן של ואיאר
(צילום: vayyar)
בתחום הטיפול בקשישים מציעה החברה את Vayyar Care - פלטרורמת ניטור מרחוק המוטמעת במערכות הקריאה לצוות הרפואי, מזהה נפילות ומספקת ניתוח התנהגותי. החברה תמה לאחרונה על הסכם מיזם משותף עם חברת הבת של Haier HCH Ventures, תוך מינוף טכנולוגיית ה-Senior Care שלה, על מנת לתת מענה לשוק ה-Silver Tech בסין, שהיקפו 4 טריליון יואן (625 מיליארד דולר). בנוסף, החברה משתפת פעולה עם אמזון ומספקת חיישן לזיהוי נפילות בתוכנית Alexa Together. "תחום הטיפול והמניעה של נפילות קשישים גדל באופן מדהים ובקרוב נגיע ל-100 אלף מכשירים ברחבי העולם", אומר מלמד.
ועידת פריז- רביב מלמד- סיטק
(עמית שעל)
סבב הגיוס הנוכחי כולל משקיעים חדשים, ביניהם GLy Capital Managementו- Atreides Management LP לצד משקיעים קיימים כמו Battery Venture, Bessemer Ventures, Regal Four, Claltech וקרנות הון סיכון נוספות. "הגיוס החדש מביא אותנו לשווי של יותר ממיליארד דולר", מסכם מלמד. "הוספנו את GLY שהיא קרן מהונג קונג שמאחוריה עומדת היצרנית של הרכב הסיני GEELY - חברת הרכב המובילה בסין.