סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מארק צוקרברג
מארק צוקרברג (צילום: רויטרס)

צוקרברג: "בשנה הקרובה נגייס פחות עובדים וניפרד מעובדים שביצועיהם חלשים"

"באופן מציאותי, בטח יש אנשים בחברה שלא צריכים להיות פה", אמר מנכ"ל מטא, שהונו מוערך ב-60 מיליארד דולר. "הייתי אומר שזו עלולה להיות ההאטה החמורה ביותר שחווינו בתקופה האחרונה"


לעובדי מטא אולי כדאי להתחיל לעדכן את קורות החיים. לפי דיווחים, מנכ"ל החברה מארק צוקרברג אמר לעובדים שהחברה מתכוונת לגייס פחות עובדים השנה – בין 6,000-7,000 במקום 10 אלף עובדים חדשים, כפי שהעריכו בתחילה. צוקרברג גם ציין שייתכן שיפוטרו עובדים בהתאם לביצועים שלהם.
"באופן מציאותי, בטח יש אנשים בחברה שלא צריכים להיות פה", אמר צוקרברג בפגישת שאלות ותשובות עם העובדים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. "כתוצאה מהעלאת הציפיות, מהצבת יעדים אגרסיביים יותר, ובכלל, מהגברת הלחץ בקצת, אני חושב שחלק מכם עשויים להחליט שזה לא המקום המתאים עבורם", הוסיף. "בחירה עצמית מסוג זה מקובלת עליי".
דבריו של צוקרברג נאמרו זמן קצר לאחר שסמנכ"ל המוצר הראשי של מטא, כריס קוקס, שלח מזכר לעובדים ובו כתב שהחברה תיאלץ "לתעדף ללא רחמים" ו"להפעיל צוותי ביצועי מצומצמים וטובים יותר". עוד הוסיף כי העובדים יידרשו להשיג ביצועים מושלמים "בסביבה של צמיחה איטית יותר" וכי "צוותים לא יכולים לצפות להזרמה של מהנדסים חדשים ותקציב גבוה".
צוקרברג הדהד את דבריו של קוקס: "אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שזו עלולה להיות ההאטה החמורה ביותר שחווינו בתקופה האחרונה". הונו האישי של צוקרברג נאמד על פי מדד המיליארדרים של בלומברג בכ-60 מיליארד דולר.