סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מדללת שורות: ענקית השבבים ARM תפטר 1,000 עובדים

סבב הפיטורים, שמגיע זמן קצר לאחר ביטול עסקת רכישתה על ידי אנבידיה, נועד ככל הנראה לשם ניקוי עודפים מיותרים לקראת הנפקה. החברה הודיעה כי הפיטורים יתמקדו במרכזיה בארה"ב ובבריטניה, אך לא שללה פיטורים במקומות נוספים בעולם, לרבות ישראל

חברת השבבים הבריטית ARM שמפתחת את הארכיטקטורה של רוב שבבי המובייל בעולם צפויה לפתוח בסבב פיטורים נרחב. על פי דיווח של הדיילי טלגרף הבריטי היום (ג'), מנכ''ל החברה, רנה האאס, עדכן את העובדים שהיא צפויה לקצץ בין 12 ל-15 אחוז מסך כוח העבודה או כ-1,000 עובדים בסך הכל.
החברה התייחסה ספציפית לאתרים שלה בארה"ב ובבריטניה, אך גם הוסיפה שתהיה לכך השפעה על כוח האדם הגלובלי שלה. בתשובה לשאלת "כלכליסט", סירבה החברה לומר אם יהיו פיטורים בסניף הישראלי שלה, העוסק בעיקר באבטחת שבבים וכולל גם אנשי מכירות ותמיכה. האאס לא אמר שהחברה לא תפטר במיקומים נוספים וציין שהיא צריכה להיות יותר ממושמעת בכל הנוגע להוצאותיה.
סבב הפיטורים מגיע זמן קצר אחרי ההודעה על ביטול הצעת הרכישה של החברה בידי אנבידיה עקב הסתייגות של רשויות התחרות בבריטניה וארה"ב. החברה שנמצאת כיום בבעלות סופטבנק היפנית צפויה לצאת למהלך הנפקה בבורסה בשנה הבאה. הפיטורים כנראה יכללו בעיקר עובדים שלהם תפקידים "מיותרים", לפי הגדרת ARM. לא ברור על אילו תפקידים מדובר אך לפי הערכה מדובר כנראה בתפקידים שאינם טכנולוגיים או שאינם נוגעים ישירות לתחומי הליבה שלה החברה.
"אנחנו חייבים להפסיק לעבוד על תחומים שאינם קריטיים להצלחתנו", כתב האאס במייל לעובדים, "חשוב שנמקד את עצמנו בפעילויות שיאפשרו לקדם את האסטרטגיה שלנו בקצב גבוה". במילים אחרות, החברה רוצה ככל הנראה להגיע לשלבי ההנפקה ללא עודפים מיותרים במצבת כוח האדם כדי לעורר עניין בקרב המשקיעים הפוטנציאליים.
1 צפייה בגלריה
שבב מחשב ARM
שבב מחשב ARM
שבב של ARM
(ARM)
מאז שהחלה אפל להשתמש במעבדים מבוססי ARM במחשביה והוכיחה שלא חייבים שבבים בארכיטקטורת X86 של אינטל ו-AMD כדי להפעיל מחשבים אישיים ושרתים בעוצמה מקבילה, עלתה קרנה של החברה הבריטית. יותר ויותר חברות טכנולוגיה החלו לשלב את עיצובי השבבים שלה במוצריהן, גם במחשבי PC מבוססי ווינדוס. מיקרוסופט השיקה גרסה ייעודית של ווינדוס למחשבי ARM ויצרניות נוספות, ביניהן לנובו, הצטרפו למגמה.
ARM יצאה למסע גיוס עובדים נרחב לאחר שסופטבנק רכשה אותה ב-2016 ואף התחייבה להכפיל את מצבת כוח האדם שלה בחמש השנים העוקבות, אלא שתאריך ההתחייבות ההיא פג בספטמבר האחרון - מה שהתיר למנכ''ל ולדירקטוריון לצאת במהלך הנוכחי. האאס גם ציין שהחברה תסייע למפוטרים למצוא מקומות עבודה חליפיים. עם זאת, הוא גם הודה ש"זה לא יהיה קל". ההערה האחרונה של האאס כנראה גם קשורה לכך ש-ARM התגאתה בגידול משמעותי בהכנסות בתחילת השנה. בנוסף, החברה גם פיטרה לאחרונה מספר בכירים.
דובר ARM מסר לכלכליסט: "כמו כל עסק, ARM שוקלת באופן מתמשך את התכנית העסקית שלה כדי לוודא שהחברה מאזנת בין הזדמנויות לעלויות. לצערנו, התהליך הזה כולל פיטורים רוחביים בכוח האדם הגלובלי של החברה. רוב התפקידים שיושפעו מכך הם בבריטניה וארה"ב".