סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
הפלטפורמה הישראלית-אמריקאית למכירת בתים Stoa גייסה 136 מיליון דולר

מדובר בסבב B של החברה של תום סלע ואור אגסי, בהובלת זאב ונצ'רס של אורן זאב, שהשקיעה בשיתוף משקיעים נוספים 36 מיליון דולר. בנוסף בוצעה עסקת אג"ח בהיקף של 100 מיליון דולר בהובלת קנטור פיצג'רלד, בנק השקעות מהגדולים בעולם

חברת Stoa, מפתחת פלטפורמה למכירת בתים בשיטת ה-iBuyer - שהיא מכירה של נכסים מפרטי לחברה או למשקיע - הודיעה היום (ה') כי סגרה סבב גיוס של 136 מיליון דולר מסדרה B כדי לממן את הפלטפורמה החדשה שלה, FlipOS.


את סבב הגיוס הובילה זאב ונצ'רס של אורן זאב, שהשקיעה בשיתוף משקיעים קיימים נוספים 36 מיליון דולר. בין המשקיעים הנוספים גם קבוצת BRM. בנוסף בוצעה עסקת אג"ח בהיקף של 100 מיליון דולר בהובלת קנטור פיצג'רלד, בנק השקעות מהגדולים בעולם.

2 צפייה בגלריה
אורן זאב חדש
אורן זאב חדש
אורן זאב, זאב ונצ'רס
(צילום: לימור אדרי)

אור אגסי, מנכ"ל Stoa הסביר את הסיבה לגיוס: "עם המימון הזה, אנחנו מתכננים לגייס כישרונות מובילים, להתרחב למיקומים חדשים בארה"ב, ולבסס את Stoa כמובילת שוק". החברה רשמה הכנסות של כ-20 מיליון דולר מאז השקת המוצר בתחילת 2021.
הפלטפורמה של החברה מיועדת למשקיעי נדל"ן ולרוכשים מוסדיים של בתי מגורים. כמקובל בתחום ה-iBuying, מממנת את הפרויקטים, מנטרת את השיפוץ ועושה השבחה של הנכסים עבור הרוכשים, הידועים כ-"Good Homes".
"המשימה שלנו ב-Stoa היא להגדיל באופן דרמטי את כמות ה-Good Homes בארה"ב", אמר תום סלע, מייסד שותף ונשיא Stoa. "אנחנו עושים זאת על ידי שיתוף פעולה עם משקיעים מקומיים כדי להכפיל את כמות העסקאות שהם עושים, ולהפחית את זמן הפרויקט ב-80%. זה מאפשר לנו למכור למשקיעים מוסדיים אלפי עסקאות מוכנות להשכרה עליהם יוכלו לקבל החזר מהיום הראשון".

2 צפייה בגלריה
מימין: תום סלע מייסד-שותף ונשיא Stoa ואור אגסי מייסד-שותף ומנכ''ל
מימין: תום סלע מייסד-שותף ונשיא Stoa ואור אגסי מייסד-שותף ומנכ''ל
מימין: תום סלע מייסד-שותף ונשיא Stoa ואור אגסי מייסד-שותף ומנכ''ל
( Carrie Evans)

ערן ברקת מ-BRM, מסר כי: "אור, תום וכל צוות ההנהלה הוכיחו את חוסנה של החברה במהלך תקופת המגיפה. המערכת מאיצה את זמן היציאה לשוק ומאפשר למשקיעי נדל"ן למנף את הזמן שלהם ולהשלים יותר פרויקטים בכל שנה".
אורן זאב, מזאב ונצ'רס הסביר כי: "הצוות של Stoa מצאו דרך לעשות אופטימיזציה לתהליך הiBuying, החל ממימון הרכישה ועד למכירה, באופן שמייצר השפעה משמעותית על היצע המגורים בארה"ב. אני מאוד נרגש להצטרף למסע של Stoa להפוך למובילה עולמית בשוק הiBuying".
Stoa נוסדה ב-2018 וממוקמת בפיניקס, אריזונה. Stoa Usa Inc. היא חברת פרופטק שמשרתת משקיעי נדל"ן מקומיים. הפלטפורמה של החברה, FlipOS, נועדה לסייע למשקיעי נדל"ן לקנות, לשפץ ולמכור בתים בצורה יעילה יותר.