סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אורקה סקיוריטי רוכשת את ראפידסק ב-5 מיליון דולר

היוניקורן המקומי שמפתח טכנולוגיות לאבטחת ענן וסומן על ידי מכון גרטנר מתחדש בחברה צעירה המתמקדת בהגנה על יישומי אינטרנט מפני מתקפות צד-לקוח. עובדי ראפידסק יצטרפו לקבוצת פיתוח חדשה באורקה

אורקה סקיוריטי, המפתחת טכנולוגיות לאבטחת ענן, רכשה את חברת הסייבר הישראלית הצעירה ראפידסק (RapidSec). שווי העסקה לא פורסם אך על פי הערכת כלכליסט מדובר בכ-5 מיליון דולר בעסקת מזומן ומניות.
החברה הנרכשת, המתמקדת בהגנה על יישומי אינטרנט מפני מתקפות צד-לקוח, הוקמה ב-2020 על ידי שי אלון (מנכ״ל), בעברו שותף מייסד צ׳אט ליפ - פלטפורמת "No code" לבניית צ׳טבוטים שיווקיים, וכן ראש צוות בטוטאנגו. אורי קורל (סמנכ״ל מו״פ), ששירת ביחידת 8200 בתפקידי פיתוח בתחום הסייבר, היה העובד השני בקלאריטיריי שנרכשה על ידי יאהו וכן כיהן כראש קבוצת פיתוח ביאהו. עידו יבלונקה (יו״ר פעיל) הוא יזם סדרתי ומנכ״ל יאהו-ורייזון ישראל לשעבר.
ראפידסק גייסה חצי מיליון דולר בלבד מ-Spinach Angels, המשקיע הראשון בחברה, מקרן הפרי-סיד של F2, ומהאנג׳לים עופר בן-נון ואוהד בוברוב (מייסדי טאלון סקיוריטי), רון רימון (יו״ר ומייסד WhiteSource), אלעד שולמן (מייסד סגאסק) ואמיר קוניגסברג (יזם סדרתי ומנכ״ל Pragma).
לראפידסק שבעה עובדים, שכולם צפויים להצטרף לחברה הרוכשת ולהוות גרעין לקבוצת פיתוח חדשה שנפתחת באורקה. לחברה כ-50 לקוחות משלמים, לרבות Dun & Bradstreet ו-Konica Minolta.
1 צפייה בגלריה
המנכ"ל אבי שוע ו גיל גרון חברת סייבר אורקה Orca Security
המנכ"ל אבי שוע ו גיל גרון חברת סייבר אורקה Orca Security
אבי שוע, מנכ"ל אורקה סקיוריטי
(צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ)
אורקה סקיוריטי הוקמה ב-2019 על ידי שמונה מייסדים. טכנולוגית ה-SideScanning שפיתחה החברה משיגה כיסוי מלא ומהיר בדקות, ללא צורך בהטמעה מורכבת. זאת, בשונה מפתרונות אחרים בתחום הסייבר שדורשים פרויקטים ארוכים להטמעתם ויכולים להיערך לעיתים חודשים ואף שנים. בנוסף, המערכת מייעלת את עבודת מנהלי אבטחת המידע על ידי כך שהיא בונה גרף של סביבת הענן בארגון ומשתמשת במידע מתוכו כדי לתעדף את ההתרעות הקריטיות הבודדות מבין אלפי, ולפעמים עשרות אלפי, התרעות. לחברה משרדים בישראל, בלוס אנג'לס ובאירופה והיא מעסיקה 280 עובדים. היא גייסה מהקמתה 640 מיליון דולר לפי שווי שהגיע ל-1.8 מיליארד דולר ונבחרה על ידי מכון המחקר גרטנר כ-Cool Vendor בתחום אבטחת הענן.
״החזון של אורקה היה ונשאר פתרון אבטחת ענן שעובד עבור הלקוח, המאפשר לארגונים לצמוח בענן בצורה בטוחה", אומר אבי שוע, מנכ״ל ומייסד-שותף של אורקה סקיוריטי. "הרכישה תאפשר לנו להרחיב עוד יותר את הפלטפורמה שלנו". "הצלחנו להגן על אלפי יישומי רשת לאורך חיי החברה ועשרות הלקוחות שלנו מרוצים", מוסיף שי אלון, מנכ"ל ושותף-מייסד ראפידסק.