סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

במוקד אירוע ההשקה הראשון של אפל ב-2022: אייפון SE ואייפד חדשים

בדומה לאירוע ההשקה הראשון של החברה ב-2021, מתכוננת החברה להשקה חגיגית באביב הקרוב. ה-SE החדש יהיה בעל מעבד חזק יותר ויתמוך ב-5G. תיתכן גם השקת גרסה חדשה לאייפד אייר

אפל מתקרבת לאירוע ההשקה הראשון שלה השנה, בו תציג את האייפון SE ואת האייפד החדש, כפי שדווח הבוקר ב"בלומברג" אפל בדרך כלל דואגת שיהיה רווח בין השקות המוצרים החדשים שלה: באביב היא השיקה עדכונים לכמה ממוצריה הפחות מרכזיים ובקיץ היא חשפה תוכנה חדשה וערכה את ועידת המפתחים שלה. אבל את השקת החומרה החדשה היא דחתה לסתיו.
יש לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא שלוח הזמנים של אפל צריך להיקבע לפני השקת החומרה החדשה. הלקוחות והמפתחים מקבלים הצצה לתוכנה החדשה בקיץ ואז רואים אותה בפעולה כשמוצרי החומרה יוצאים לשוק בסתיו. הסיבה השנייה היא כלכלית. באמצעות שמירה של השקת האייפונים, השעונים והמחשבים החדשים לסתיו אפל מכינה עצמה לתקופת חגים חזקה.
אם החברה תסטה מהאסטרטגיה הזו כעת, הדבר עשוי להביא לירידה במכירות בשלושת החודשים האחרונים של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד – מה שיהווה אסון במונחי וול סטריט. השנה הנוכחית לא צפויה להיות שונה והחברה מתכוננת לאירוע הגדול הראשון שלה – המתאבן למה שיכולה להיות חגיגה של מוצרים חדשים ב-2022.
1 צפייה בגלריה
טים קוק מנכ"ל אפל
טים קוק מנכ"ל אפל
טים קוק מנכ"ל אפל. באביב הוא ישוב בחזרה
(צילום: גטי)
הפרזנטציה תיערך במרץ או באפריל ובדומה לאירוע שערכה החברה באפריל של השנה שעברה, ההשקה כנראה תכלול מגוון של עדכונים קטנים או מוצרים משלימים. כזכור, האירוע שנערך באפריל 2021 הציג לעולם את האייפד פרו 1M, האייר טאגס השנויים במחלוקת, את הטלויזיה של אפל ואת האיימק 1M שעוצב מחדש.
השנה אנחנו צפויים לקבל את האייפון SE, שכנראה יהיה דומה בעיצובו למודל הנוכחי, אך בעל מעבד חזק יותר ותמיכה ב-G5. ניתן לצפות גם לגרסה חדשה של האייפד אייר, שאולי יקבל את שבב ה-15A מהאייפון 13. באביב ימלאו שנה לשדרוג האחרון של האייפד פרו וקרוב לוודאי שהמודל החדש לא יגיע אלינו השנה.
עיתוי הדיווחים וההדלפות בנוגע להשקה הקרובה של אפל ככל הנראה אינו מקרי: בהמשך השבוע צפויה ענקית הטכנולוגיה שהפכה השנה לבעלת שווי של 3 טריליון דולר להגיש את הדוח הרבעוני שלה לרבעון האחרון של 2021, בו היא עתידה, על פי אנליסטים, לדווח על הכנסות של כ-122.2 מיליארד דולר, לעומת צפי להכנסות של 118.3 מיליארד דולר, ועל רווח של כ-1.97 דולר למנייה, לעומת צפי לרווח של 1.89 דולר למנייה.