סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

גולן טלקום ו-we4G קמות מהתרדמת ומשיקות חבילות סלולר חדשות

גולן, לראשונה מאז נרכשה על ידי סלקום, משיקה מודל חדש בשוק הסלולר: הג'יגות שלא נוצלו בחודש נוכחי יעברו לניצול לחודש הבא. בנוסף, משיקה חבילת דור 5 בנפח 500 גי’גה ב-49 שקל לחודש; לרגל 3 שנים להקמתה we4G מציעה 3 חודשים חינם


גולן טלקום קמה מתרדמת ארוכה שאליה נכנסה מאז נרכשה בשנה שעברה על ידי סלקום, ומשיקה היום (ג') חבילות דור 5 חדשות.

בקמפיין בכיכובו של השחקן צחי הלוי, שעלותו כמיליון שקל, משיקה החברה לראשונה בישראל חבילות חדשות "מתגלגלות", שבהן הג'יגות שלא נוצלו בחודש נוכחי יעברו לניצול לחודש הבא בלבד. כך, יכול הלקוח לצבור ג׳יגות ולהימנע מתשלום עבור שימוש יתר בג׳יגות בחודשים אחרים. בנוסף, משנה החברה את המוטו שלה ל"גולן טלקום תמיד בצד שלך".

2 צפייה בגלריה
סלקום ו גולן טלקום
סלקום ו גולן טלקום
סלקום ו ולן טלקום
(צילום: חיים הורנשטיין, שוקה כהן)
חבילת סלולר עם נפח גלישה של 230 ג'יגה תעלה 33 שקל לחודש; חבילת דור 5 עם 500 גי'גה + 10 ג'יגה גלישה ב-45 מדינות בחו"ל, תעלה 99 שקל; וחבילות דור 5 עם 500 ג'יגה תעלה 49 שקל למנוי ראשון ו-44 שקל למנוי שני ומעלה. חבילה דומה בפלאפון ובסלקום תעלה 49.9 שקל בחודש; ובפרטנר ו-HOT מובייל תעלה 59.9 שקל בחודש. את החבילה הזולה בשוק ניתן למצוא ב-012 מובייל (פרטנר) - 250 ג’יגה ב-49.9 שקל למנוי או 39.9 שקל למנוי בצירוף שני מנויים ומעלה.
גולן טלקום סובלת מנטישת לקוחות מאסיבית מאז נרכשה על ידי סלקום ומסיימת מזה מספר חודשים בתחתית טבלת הניודים. לחברה יש כיום כ-900 אלף לקוחות. המהלך הנוכחי מגיע על רקע כניסתו בתחילת פברואר של מנכ"ל חדש, אילן סיגל, ששימש לפני כן כסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי בחברות הבנות בבזק: פלאפון, yes ובזק בינלאומי. סיגל החליף בתפקיד את גיל שרון, שעבר לשמש כיו"ר בזק.
באישורו את עסקת סלקום-גולן, דרש משרד התקשורת כי גולן תהפוך למפעילה וירטואלית למשך 3 שנים, בטרם מיזוג מלא בין החברות. המשמעות היא שגולן נשארת חברה עצמאית שחוכרת את הרשת מסלקום, אך לא מחזיקה בתדרים ובתשתיות באופן עצמאי, בדומה לרמי לוי ו-019 מובייל. בתום התקופה סלקום תהיה רשאית לעשות בגולן כרצונה - להשאירה כמותג עצמאי או למזגה לתוך סלקום ולהיפרד מהמותג.
we4G קמה לתחייה, אך טרם השיקה דור 5
גם we4G של אקספון השיקה אתמול מבצע חדש, לאחר מספר חודשים של תרדמת. לרגל 3 שנים להיווסדה, מציעה החברה ללקוחות קיימים וחדשים 3 חודשים חינם למגוון חבילות. לדוגמה, חבילה עם 200 ג'יגה גלישה תעלה 35.9 שקל בחודש. עם זאת, ישנה עלות הצטרפות חד פעמית של 49.9 שקל.

2 צפייה בגלריה
חברת הסלולר WE4G
חברת הסלולר WE4G
חברת הסלולר WE4G

we4G, לה כ-370 אלף לקוחות, נותרת למעשה החברה היחידה בשוק שטרם השיקה חבילות דור 5. זאת, על רקע סכסוך עסקי עם סלקום, איתה היא חולקת רשת סלולר משותפת. החברה עברה מהובלה קבועה של טבלת הניודים החודשית, לתחתית הטבלה. זאת, על רקע ואקום שנוצר עם פרישתו של המנכ"ל הקודם, יעקב נדבורני, ועל רקע האטה בקמפיינים שיווקיים ועבודה מול משווקים. גם את הקמפיין הנוכחי תשיק החברה באינטרנט בלבד. לאחרונה נכנס לחברה מנכ"ל חדש, אסף עופר, ששימש בעברו כמנכ"ל HOT מובייל.