$
בארץ

פריימריז בליכוד? גדעון סער: "אני מוכן"

ניסיון להניע אחדות עם כחול לבן? לפי הודעת הליכוד, נתניהו בוחן את המהלך כדי "לנפץ את אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות". מספר 6 במפלגה צייץ - אך לא מפרט מעבר לכך

מורן אזולאי, ynet 14:0503.10.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל אפשרות לקיים פריימריז בזק לראשות הליכוד. כך אמרו בצהריים (יום ה') במפלגה. לפי ההודעה, "מטרת המהלך היא ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות". ח"כ גדעון סער, מספר 6 בליכוד, צייץ את המילים "אני מוכן" אך לא הסביר אם בכוונתו להתמודד מול נתניהו בפריימריז.

 

ההודעה פורסמה שבועיים לאחר הדיווח ב-ynet מפי גורמים במפלגתו של ראש הממשלה, שלפיו בסביבת נתניהו יש מי שממליצים לו לקיים פריימריז מהירים על ראשות הליכוד, למקרה שירגיש כי מתגבש נגדו מרד פנימי.

 

אותם גורמים ציינו אז כי כל עוד נתניהו לא נכשל במלאכת הרכבת הממשלה - איש בליכוד לא ייצא נגדו. המטרה של קיום פריימריז מהירים, לפי אותם גורמים, היא לפרק מראש את המוקשים הפוטנציאליים שעלולים להופיע נגדו בהמשך.

 

"זה דבר שנתניהו ישקול אותו, אבל בכובד ראש", העריכו אז בכירים בליכוד, "שכן יש בכך גם סכנה מאד גדולה לאחר שנתניהו נכשל פעמיים בלהביא שלטון".

 

נציגי מפלגות גוש הימין סירבו לחתום אתמול על בקשת הליכוד להמשך שותפות "בלוק ה-55" גם בפרק הזמן האחרון להרכבת הממשלה - 21 הימים שיינתנו לכך אם נתניהו וגם יו"ר כחול לבן בני גנץ לא יצליחו במשימה.

 

 

בנימין נתניהו וגדעון סער בנימין נתניהו וגדעון סער צילום: EPA, אבי מועלם

 

הבוקר נועד נתניהו בלשכתו עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, והציע לו להצטרף לממשלה. מהליכוד נמסר בתום הפגישה כי "ראש הממשלה נתניהו הציע לליברמן להצטרף לממשלה מהר ככל האפשר כדי לתרום בכך להקמתה של ממשלת אחדות זו. בפגישה לא הושגה פריצת דרך. ראש הממשלה נתניהו יעדכן את ראשי בלוק המחנה הלאומי בפגישה".

 

במפלגתו של ליברמן אמרו כי "בפגישה ציין ח"כ ליברמן שלאור האתגרים הביטחוניים והכלכליים ממשלת אחדות היא צו השעה ובחירות נוספות לא ישנו את המפה הפוליטית באופן מהותי. הדרך הנכונה היא גיבוש קווי יסוד משותפים בין ישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן, ורק אחר כך נדון על חלוקת התיקים והרוטציה על ראשות הממשלה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x