$
מנועי הכסף

מנועי הכסף

מדוע צולל היורו ומה תעשה לשווקים פרישת ג'ונסון

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, פרק 203 - על כמה תעמוד ריבית בנק ישראל בסוף השנה, האם בריטניה סוף סוף תשכח מהברקזיט אחרי התפטרות ג'ונסון ומה המשמעות של יחס שווה בין היורו לדולר

שי סלינס 17:1707.07.22

אנחנו בעולם אחר - כזה שלא היה לנו כבר יותר מעשור. עולם בו מצד אחד יש תחושה שאם לא נמהר לרכוש עוד היום את הרכב הבא את החופשה המשפחתית או את הסלון החדש מחר המחיר כבר יעלה. ומהצד השני המחירים כבר עכשיו יקרים - כך שאם אין צורך, עדיף לדחות את הרכישה.

 

 

 

 

והעולם הזה שמלווה אותנו בחיי היום-יום כמעט כל תחום מתחבר בדיוק לעולם הכלכלי של העלאות ריבית חדות בכל העולם, דולר מזנק, וירידות בשוקים הפיננסיים.

 

את פרק מספר 203 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד, התחלנו עם החלטת הריבית של בנק ישראל ביום שני האחרון. למרות שלא היתה הפתעה גדולה במיוחד בהחלטה עצמה, יפה היה לראות את הרצינות ואת מידת המחויבות של הבנק כחלק מהמאבק בעליית המחירים. הבנק בראשות הנגיד אמיר ירון שכנע למעשה את השווקים שהוא יאבק באינפלציה ככל שידרש באמצעות כלי הריבית אותה נראה מגיעה לרמות של 2%-2.5% עד לסוף השנה.

 

בפרק דיברנו גם על היחלשות היורו מול הדולר שנסחר ברמה שלא נראה זה 20 שנה. ניסינו להבין האם התנודה החריפה בצמד מטבעות זה נובעת מהיחלשות היורו או דווקא מהעוצמה של המטבע האמריקאי.

 

ולבסוף דיברנו על החדשות הטריות מבריטניה עם התפטרות ראש הממשלה בוריס ג׳ונסון. מדוע התגובה של השווקים ושל הפאונד כל כך חיוביים, מה צפוי לקרות עכשיו בממלכה ואיך כל הדרמה קשורה לברקזיט ולצפון אירלנד.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x