$
השקעות ומימון

עוד פרויקט להרציג נדל"ן ברמת גן: אושרה להפקדה תוכנית הפינוי-בינוי בנווה יהושע

במסגרת הפרויקט יוקמו שני מגדלים בני 30-26 קומות עם כ-175 יחידות דיור, כש-20% מהדירות החדשות יהיו קטנות. עוד יכלול המיזם מתחמי תעוסקה ומסחר, ושטחים לשימושים ציבוריים. "התהליך התאפשר הודות לנחישות הדיירים", מדגיש היו"ר, יהודה הרציג

רונן ניב 09:4924.03.21

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

רמת גן ממשיכה למצב עצמה בחוד החנית של תחום ההתחדשות העירונית, כשתנופת העשייה מורגשת היטב בשטח. אחד ממוקדי הפעילות המרכזים הוא בשכונת נווה יהושע הוותיקה בדרום-מזרח העיר, הנמצאת בהליך מתיחת פנים אינטנסיבי - במסגרתו את מקום המבנים הישנים שראשיתם עוד בשנות ה-40 של המאה הקודמת, תופסים בהדרגה בניינים חדישים המביאים את סטנדרט המגורים של המאה ה-21.

 

אחד הפרויקטים בשכונה שרושם נקודת ציון משמעותית, הוא זה המקודם על ידי קבוצת הרציג נדל"ן במתחם הררי. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן אישרה לאחרונה להפקדה את תוכנית הפינוי-בינוי במתחם, הכוללת הריסה של 5 מבנים ותיקים ובהם 55 יחידות דיור, כשבמקומם יוקמו 2 מגדלים של 30-26 קומות עם כ-175 יחידות דיור, במפרט יוקרתי ובלתי מתפשר.

 

 

 

הפרויקט במתחם הררי שם דגש על תמהיל מגוון, הכולל יחידות דיור בנות 5-3 חדרים, לצד דופלקסים ופנטהאוזים. כ-20% מהדירות החדשות יהיו דירות קטנות, ובשטחים של 75-55 מ"ר.

הפרויקט של קבוצת הרציג נדל"ן ישתרע על פני כ-3 דונם, והוא מבקש ליישם הלכה למעשה את מודל עירוב השימושים. כך, לצד דירות המגורים הוא יכלול גם קומות מסחר ותעסוקה, שטחים לשימושים ציבוריים ומרכז בילוי ופנאי שכונתי. המתחם עצמו ממוקמם בסמיכות לקו הסגול של הרכבת הקלה מצפון לדרך אלוף שדה.

 

כעת עובר הפרויקט לדיונים במסגרת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, כשהשאיפה היא לקבלת היתר הבנייה המיוחל בעוד כשנה וחצי, ולהשלמת העבודות באמצע העשור.

 

"חידוש המתחם - צדק חברתי" 

"תהליך קידום התוכנית היה ארוך ורווי מכשולים, במיוחד בשנת משבר הקורונה", מספר עו"ד יאיר שלו, המלווה את הדיירים בפרויקט מזה כ-4 שנים. "קיימת הקפדה על מתן מענה ל-55 משפחות ובניית דירות חדשות עבורם, זאת תוך שמירה על הכדאיות הכלכלית של הפרויקט. בזכות דיירים נחושים ונציגות חזקה, לצד יזם שעושה ימים כלילות להוצאת הפרויקט אל הפועל, אנו נצליח בכוחות משותפים להביא להריסת הבניינים הישנים והקמת פרויקט מגורים חדיש ומודרני".

 

לא במקרה מתעכב עו"ד שלו על הדיאלוג המוצלח בין בעלי הדירות והיזם יהודה הרציג, העומד בראש קבוצת הרציג נדל"ן. עם סיום הפרויקט ייהנו בעלי הדירות הוותיקים מתוספת שטח של כ-25 מ"ר ביחס לדירותיהם הקיימות, כמו גם ממ"ד, מרפסת שמש וחניה.

 

פרויקט הפינוי-בינוי בשכונת נווה יהושע פרויקט הפינוי-בינוי בשכונת נווה יהושע הדמיה: מבטים הדמיות אדריכליות

 

לדברי יהודה הרציג, הבעלים והיו"ר של קבוצת הרציג נדל"ן: "זהו רגע מרגש עבורנו, ועבור כל בעלי הדירות, אשר הטיבו לנצל את האפשרות לשדרג את דירתם. אלו יזכו לא רק לדירה חדשה, ממ"ד, מרפסת וחניה, אלא בעיקר לתוספת מטרים נכבדת לשטח הדירה, דבר שבעתיד הקרוב כבר ככל הנראה לא יהיה בר ביצוע. הצלחה של פרויקטים בהתחדשות עירונית תלויה בראש ובראשונה בשיתוף הפעולה בין בעלי הדירות והיזם. התנהלות סבלנית, רגישה ושקופה תוך זמינות ונכונות לסייע בפתרון בעיות היא המפתח. זה מה שמנחה אותנו בפרויקט הזה ובכל המיזמים הנוספים שלנו".

 

עוד מוסיף הרציג: "מדובר אמנם בפריים-לוקשיין ובשכונה מבוקשת, אך חשוב גם להבין כי הבניינים בנווה יהושע נמצאים במצב רע: ממקלטים מוצפים בימי החורף ועד קירות סדוקים ורעועים. אלו דירות שבמצבן הנוכחי פשוט לא נעימות למגורים. הפינוי-בינוי מתקדם אודות לשילוב בין נחישותם של בעלי הדירות לבין ההבנה של החברה בחשיבות פרויקט מסוג זה לדיירים עצמם ולשכונה כולה".

 

חיים אביטן, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מתייחס גם הוא לפרויקט ומציין: "אני מברך על התקדמותה של תוכנית בסדר גודל שכזה, בייחוד בשנה מורכבת בה אנו מתמודדים עם וירוס הקורונה. חידושו של המתחם הוותיק יעלה את איכות חייהם של הדיירים ויהווה צדק חברתי של ממש".

 

יהודה הרציג, הבעלים והיו"ר של קבוצת הרציג נדל"ן יהודה הרציג, הבעלים והיו"ר של קבוצת הרציג נדל"ן

 

זרוע ההתחדשות העירונית של קבוצת הרציג נדל"ן, היא אחת הפעילות והעסוקות בתחום, עם רזומה של כ-30 פרויקטים וכ-3,500 יחידות דיור בשלבים שונים של תכנון, שיווק, בנייה ואכלוס. שיקום ושדרוג מתחם הררי הוא רק נדבך אחד בפעילות הענפה של הקבוצה ברמת גן, ומצטרף לפרויקט נוספים שלה ברחבי העיר - דוגמת אלו שבמתחם חברון בשכונת תל יהודה ובמתחם דנגור בשכונת רמת עמידר. בין הערים הנוספות בהן פועלת הקבוצה ניתן לציין את תל אביב, פתח תקווה, גבעתים, ראשון לציון, רמלה, קרית ים, בת ים ואשדוד.

 

"התחדשות עירונית הולכת לתת את הטון", מסכם הרציג. "עם התמיכה של המדינה והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כולנו מבינים לאן נושבת הרוח. ההערכה שלי היא שעד 2025 התחום הזה יחלוש עם 80% משוק הבנייה בישראל".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן