$
הייטק והון סיכון

כללטק של לן בלווטניק מובילה השקעה של 78 מיליון דולר בטריפלדוט

זהו הגיוס המשמעותי הראשון של חברת הגיימינג שנוסדה ב-2017 על ידי ותיקי התעשייה הישראלים ליאור שיף ואייל חמיידס, יחד עם יזם מנוסה נוסף מהתחום - אקין בבייגית. החברה מעסיקה 90 עובדים בלונדון ובמינסק. מייסד ומנכ"ל טריפלדוט, ליאור שיף: "אבן דרך משמעותית עבורנו"

מאיר אורבך 15:4811.04.21

חברת הגיימינג טריפלדוט (Tripeldot Studios), שנוסדה על ידי ישראלים, גייסה 78 מיליון דולר בסיבוב A משלוש חברות מובילות - Access Industries וכללטק של לן בלווטניק, Eldridge ו-Lightspeed Venture Partners. החברה מעסיקה 90 עובדים בלונדון ומינסק וזהו הגיוס המשמעותי הראשון שלה.

 

מייסדי Tripledot. מימין: ליאור שיף, אייל חמידס ואקין בבייגית מייסדי Tripledot. מימין: ליאור שיף, אייל חמידס ואקין בבייגית

 

 

החברה נוסדה ב-2017 על ידי ותיקי תעשיית הגיימינג הישראלים ליאור שיף ואייל חמיידס, יחד עם יזם מנוסה נוסף מעולם הגיימינג - אקין בבייגית (Akin Babayigit). טריפלדוט, שהוקמה בלונדון, גדלה במהירות והגיעה לקצב מכירות של יותר מ-100 מיליון דולר ולרווחיות בתחילת 2021. החברה צברה בסיס משתמשים פעיל של 11 מיליון איש, כאשר רק לפני חצי שנה עמד מספר המשתמשים על כשישה מיליון איש.

 

מייסד ומנכ"ל טריפלדוט, ליאור שיף, ציין כי "סבב הגיוס הזה הוא אבן דרך משמעותית עבורנו. זוהי זכות לחבור למשקיעים מובילים אשר חולקים את החזון שלנו ליצור חברה נהדרת לטווח הארוך. נמשיך לבנות משחקים מעולים ואנחנו נרגשים לקראת השקת הדור הבא של מוצרי טריפלדוט בהמשך השנה. בד בבד, הגיוס יאפשר לנו להאיץ את הצמיחה באמצעות רכישת חברות שיכולות להפיק תועלת מהמומחיות שלנו".

 

לן בלווטניק לן בלווטניק צילום: יואב דודקביץ

 

לטריפלדוט פורטפוליו רחב של משחקים, כדוגמת Solitaire, Woodoku ו-Blackjack. דניאל שנער, מנכ"ל כללטק (זרוע השקעות הטק הישראלית של Access Industries) מסר: "יש לנו היכרות ארוכת שנים עם ליאור שיף ואני שמח מאוד על ההזדמנות לשתף פעולה עם צוות יזמים כזה. הצוות של טריפלדוט יוצא דופן ובנה חברה ייחודית מאוד – חברה שמבוססת על דאטה, עם יצירתיות ועשייה בלתי פוסקת – באחד התחומים הצומחים והמעניינים ביותר".

 

דויד גוסרסקי, שותף בקרן לייטספיד, מסר: "בטריפלדוט גילינו צוות שאפתן עם רקורד מרשים, הבונה את עתיד הבידור, ואנו מאוד נרגשים לשתף איתם פעולה".
x