$
משפט

הפרקליטות מערערת על עונשו של ברמלי: מבקשת להחמיר המאסר והקנס

המחוזי בתל אביב גזר על אמיר ברמלי 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן קנס כספי בסך 400 אלף שקל, לאחר שהורשע בהונאת משקיעים וגניבת 340 מיליון שקל. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט העליון להחמיר משמעותית בעונש - הן ברכיב המאסר בפועל והן ברכיב הקנס

תומר גנון 15:3811.04.21

הפרקליטות הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על גזר דינו של אמיר ברמלי. במקביל הגישה הסניגוריה הציבורית, שמייצגת את ברמלי, ערעור מצדה.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על ברמלי 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן קנס כספי בסך 400 אלף שקל, לאחר שהורשע בהונאת משקיעים וגניבת כספם בהיקף של 340 מיליון שקל. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט העליון להחמיר משמעותית בעונש שהוטל על הנאשם - הן ברכיב המאסר בפועל והן ברכיב הקנס.

 

ברמלי, נכתב בהודעה, הורשע לאחר ניהול הוכחות, בשורה של עבירות כלכליות חמורות. "עיקרן של העבירות בפרשייה של הונאת משקיעים במסגרתה גנב הנאשם סכום עתק של כ- 340 מיליון שקל ממאות משקיעים שנתנו בו את אמונם. בניגוד להבטחתו להשקעה חסרת סיכון במתווה מסויים שתשואה גבוהה לצידה, העביר הנאשם את כספי המשקיעים - ללא ידיעתם ובניגוד להרשאתם - להשקעות שונות בתכלית, שמרביתן ספקולטיביות, וחלק מן הכספים לקח לשימושו האישי. המעשים, אשר בוצעו לאורך כשלוש שנים, הביאו לאובדן חלק ניכר ביותר מכספי המשקיעים - כספים שבמקרים רבים היוו את עיקר חסכונותיהם. בפרשייה זו הורשע הנאשם, בין היתר, גם בעבירות של הלבנת הון.

 

מימין: אמיר ברמלי והשופט חאלד כבוב מימין: אמיר ברמלי והשופט חאלד כבוב צילום: עמית שעל

 

 

"בנוסף, הורשע הנאשם בכך שבניגוד לדין גייס משקיעים ללא תשקיף, ובהמשך פעל במרמה כלפי המאסדר (הרגולטור) - רשות ניירות ערך, וזאת במטרה להסתיר ולהסוות את מעשי ההונאה; בפרשייה נוספת, הורשע הנאשם, בין היתר, בגניבת סכום של כ- 2.7 מליון שקל מחברה ציבורית שבה היה בעל שליטה, בכך שהעביר סכום זה מהחברה ללא האישורים הנדרשים ותוך הסתרת הדבר מן הגורמים הרלוונטיים בחברה".

 

בהודעת הערעור שהוגשה על ידי עו"ד רחל מטר, מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, נכתב כי אכן, על הנאשם נגזר עונש מאסר ממושך. עם זאת, הפרקליטות תטען כי העבירות שביצע מצויות ברף החומרה העליון בסוג זה של עבריינות, וכי העונש שנגזר עליו מקל על רקע הענישה הנוהגת בתיקים מסוג זה - אשר עניינו של הנאשם מתבלט לעומתם בחומרתו.

 

התיק נוהל בבית המשפט המחוזי על ידי עו"ד חנה קורין ועו"ד יוני לבני (לפני שמונה לשפיטה) ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה.

x