$
השקעות ומימון

עסקת ענק בהתחדשות עירונית: משפחת כוזהינוף נכנסת לשותפות עם חברת נקסט אורבן

כחלק מהחלטה אסטרטגית להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, תחזיק חברת בראשית, זרוע הנדל"ן של המשפחה, ב-50% מחברת נקסט אורבן ותשקיע מאות מיליוני שקלים בקידום מיזמי פינוי-בינוי ברחבי חיפה

רונן ניב 09:2905.04.21

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

בזמן שההתחדשות העירונית ממשיכה לבנות לעצמה מוניטין בשוק הנדל"ן בישראל, נרקם לו שיתוף פעולה מסקרן בין שניים מהגופים העסוקים בתחום – כאשר משפחת כוזהינוף נכנסת כשותפה בחברת נקסט אורבן, באמצעות חברת בראשית. החברות יאחדו כוחות בקידום שורה של מיזמי פינוי-בינוי בחיפה - ממוקדי ההתחדשות העירונית החשובים בישראל, ומי שנמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח וחידוש שכונותיה הוותיקות.

 

במסגרת ההסכם, תחזיק חברת בראשית ב-50% אחוז מחברת נקסט אורבן ותשקיע מאות מיליוני שקלים בקידום תהליכי התכנון והבנייה בכל מתחמי החברה. בשלב הראשון עתידה חברת בראשית להשקיע סכום של כ-40 מיליון שקל, ובהמשך היא תממן את השלמת ההון העצמי לליווי הנאמד במעל חצי מיליארד שקל. את חברת נקסט אורבן ייצג במשא ומתן משרד עורכי הדין "רון ברנט ושות'" מחיפה, ואת משפחת כוזהינוף ייצג משרד "הורוביץ, אבן, אוזן ושות'" מתל אביב.

 

 

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן. "השותפות תעניק לחברה ניסיון בבנייה של מגורי יוקרה ועוצמה פיננסית איתנה"  יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן. "השותפות תעניק לחברה ניסיון בבנייה של מגורי יוקרה ועוצמה פיננסית איתנה" צילום: נקסט אורבן

 

משפחת כוזהינוף החלה את דרכה בעולם העסקים לפני כחמישה עשורים, ועם השנים הרחיבה את פעילותה בין היתר לארצות הברית, בלגיה ודרום אפריקה. המשפחה מזוהה אמנם עם תחום היהלומים, אך בעשור האחרון היא פועלת בהילוך גבוה גם בעסקי הנדל”ן עם איתור, ייזום וקידום פרויקטים בתחומי המגורים, ההתחדשות העירונית והמסחר – זאת כאמור באמצעות חברת בראשית, זרוע הנדל"ן המשפחתית. החברה מציגה חוסן פיננסי משמעותי ומערכת קשרים ארוכת שנים עם בנקים וגופי הון מובילים בישראל ובעולם.

 

פרויקט הדגל של החברה, הנבנה בימים אלה ממש בשכונת בבלי בצפון תל אביב, הוא מגדל "בראשית בבלי" – מדובר במגדל מגורי מגה-יוקרה, שיתנשא לגובה של כ-150 מטר ויכלול 43 קומות וכ-175 יחידות דיור. ייחודו של הפרויקט הוא בבנייתו בצורת Y, ובאופן המאפשר לכלל הדירות בו לקבל נוף מערבי לים או לחילופין לנוף של הפארק הגדול בשכונה. בהתאם לכך מעטפת המגדל בנויה מקירות מסך המייצרים נוף פנורמי פתוח לכל הכיוונים. במיזם ניתן דגש לתמהיל דירות מגוון - מדירות בשטח 87 מ"ר ועד לשטח קומתי של 750 מ"ר, דירות גן ופנטהאוזים מרהיבים. בין האטרקציות במגדל: מרתף יינות, טרקלין עסקים, ספא וחמאם טורקי, אולם סקווש, חדר כושר, חדר ישיבות פרטי ואינטימי, ספרייה ובריכת שחייה מקורה.

 

נכון להיום נמצאת חברת בראשית לקראת קבלת היתר בנייה בפרויקט התחדשות עירונית באותה השכונה בצפון תל אביב, ובו בזמן היא מקדמת מספר מיזמים נוספים בתחום.

 

מתחם הרותם בחיפה. עוגן משמעותי בהתחדשות שכונות החוף מתחם הרותם בחיפה. עוגן משמעותי בהתחדשות שכונות החוף

 

נקסט אורבן (NEXT URBAN), היא מהכוחות העולים בתחום ההתחדשות העירונית בחיפה. החברה הפועלת מ-2014, יוזמת כיום 13 מתחמי פינוי-בינוי ברחבי העיר, הכוללים בניית כ-8,500 יחידות דיור חדשות. בין הפרויקטים המרכזיים של החברה ניתן לציין את מתחם פייזר בשכונת נווה שאנן, שהוכרז כמתחם לפינוי-בינוי על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התוכנית ייהרסו ארבעה בנייני רכבת ובהם כ-100 יחידות דיור, ובמקומם יוקמו ארבעה מגדלים של 25 קומות ומעלה, לצד בנייה מרקמית של בניינים של שש-שבע קומות - ובסך הכל כ-440 יחידות דיור, בשילוב רצועות מסחר, תעסוקה, שטחים ירוקים ומבני ציבור. 

 

בשכונת שער העלייה מקדמת נקסט אורבן מיזמי פינוי-בינוי במספר מוקדים, ובהם זה שבמתחם הרותם, העתיד להוות את אחד העוגנים החשובים בהתחדשות שכונות החוף בעיר. כחלק מהמיזם עתידים להיהרס כ-500 יחידות דיור במספר תתי-מתחמים, לטובת הקמת שכונה חדשה הכוללת למעלה מ-2,000 יחידות דיור, לצד שטחי תעסוקה ומסחר, מבני ציבור, ריאות ירוקות וחיבור לים ולפארק הכט. עוד פרויקטים בולטים של החברה הם במתחם האורן בשכונת רוממה, במתחם נתיב חן המאתגר, במתחם מימון שמעוני ובמתחם יפה נוף היוקרתי בשער הלבנון שבמרכז הכרמל.

 

"נהפוך את חיפה לריביירה של ישראל"

"השותפות בחברת נקסט אורבן היא חלק מההחלטה האסטרטגית שקיבלנו להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, במסגרת הרחבת תחומי הפעילות של המשפחה", מרחיב מוטי כוזהינוף. "חיפה היא עיר מיוחדת, התחומה בין הר הכרמל לחוף ים מרהיב - ואנחנו מאוד מאמינים בפוטנציאל שלה. בחרנו להשקיע בחברת נקסט אורבן מתוך אמונה מלאה בתהליכים שהחברה מקדמת וחיבור להון האנושי שמוביל את החברה. אנו שואפים להיות שחקן פעיל ומשמעותי בתחום ההתחדשות העירונית, וניעזר בניסיון העשיר ובמערכת הקשרים של המשפחה על מנת להביא את היוקרה ולהפוך את חיפה לריביירה של ישראל".

אורן כוזהינוף (מימין), נורית כוזהינוף, מוטי כוזהינוף, יוסי כהן אורן כוזהינוף (מימין), נורית כוזהינוף, מוטי כוזהינוף, יוסי כהן צילום: מתן אבני

 

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן, מברך על השידוך עם משפחת כוזהינוף וחברת בראשית ומדגיש: "מדובר במהלך אסטרטגי הממצב את החברה כמובילה בתחום ההתחדשות העירונית. החברה תמשיך ליזום ולתכנן פרויקטים של פינוי-בינוי בחיפה תוך שיתוף פעולה עם הרשות המקומית ותכנון המשלב בנייה מרקמית, עירוב שימושים, הקמת מבני ציבור לרווחת התושבים וחיבורים לאוצרות הטבע המדהימים של חיפה. אין זה סוד שבמהלך השנים האחרונות זרמו לפתחנו מספר רב של הצעות לשיתופי פעולה שונים, אך לאחר בחינה מעמיקה מצאנו בחברת בראשית שותפה נכונה, הן ברמה האישית והן ברמה האסטרטגית. השותפות תעניק לחברה ניסיון בבנייה של מגורי יוקרה ועוצמה פיננסית איתנה".

 

כהן מתייחס אף הוא לפוטנציאל של חיפה ואומר: "התחדשות עירונית היא מנוע הצמיחה הכי גדול של חיפה. עם הפרויקטים שמקודמים כאן, היא תמשוך אליה אוכלוסייה חדשה ואיכותית, ותמצב עצמה כמטרופולין של אזור הצפון. אנחנו מאוד מאמינים בעיר הזו, גם למגורים וגם להשקעה,וכאשר מביאים בחשבון רמות מחירים נמוכות ותשואה יחסית גדולה, אין לנו ספק שחיפה תהיה בשנים הבאות אחת הערים המבוקשות במדינה". 

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"