$
חדשות נדל"ן

הכרעה על נכס בת"א: הזכויות שייכות למי שרכש את הקרקע ב־1962

לאחר 6 שנות מאבק, השופט פסק שיורשי שאול צברי, רוכש הנכס, הם בעלי המניות וחייב את יורשי הקבלן סעדיה חדד בהוצאות של 20 אלף שקל. "הוכח שצברי רכש בשנת 1962 את הזכויות, ולצורך קבלת פטור מתשלום מס שבח נעשה שימוש בטכניקה של הקמת חברה מוגבלת”

דותן לוי 08:1530.03.21
מאבק משפטי בן שש שנים בנוגע לבעלות על נכס בתל אביב הוכרע לאחרונה בבית המשפט המחוזי. קרקע בשטח 350 מ"ר ברחוב המערכה 6 בשכונת יד אליהו נרכשה לפני עשרות שנים על ידי הקבלן סעדיה חדד. לצורך מכירת הקרקע ב־1962 הוא הקים חברת גוש חלקה כדי להימנע מתשלום מס שבח, נוהג מקובל באותה עת לביצוע עסקאות מקרקעין. ברשם החברות נכתב כי הוא מנהל החברה, וביום שבו נמכרו הזכויות בנכס דיווח חדד כי הוא מתפטר מניהולה, ושאול צברי, רוכש הנכס, נבחר למנהל במקומו. כ־12 שנה לאחר מכן עבר צברי עם משפחתו למבנה בן שתי קומות שהקים בעצמו על הקרקע ובו מתגוררת משפחתו עד היום. צברי נפטר ב־2001, ורק לאחר פטירת האם רות ביקשו בני המשפחה להסדיר את צווי הירושה. אז הם גילו כי אביהם המנוח רשום אך ורק כמנהל החברה. כדי להסדיר את הרישום בנכס הם נאלצו לתבוע את יורשיו של סעדיה חדד, שטענו שהם בעלי הנכס, אף שלא ידעו על קיומו עד הפנייה.

 

 

הנכס בתל אביב. מאבק בין שתי משפחות יורשים הנכס בתל אביב. מאבק בין שתי משפחות יורשים צילום: אוראל כהן

 

השופט פסק שיורשי צברי הם בעלי המניות וחייב את יורשי חדד בהוצאות של 20 אלף שקל. "הוכח שהמנוח צברי רכש בשנת 1962 את הזכויות, ולצורך קבלת פטור מתשלום מס שבח נעשה שימוש בטכניקה של הקמת חברה מוגבלת”. את התובעים ייצגו עורכי הדין יורם חגבי ודוד חגי, ואת הנתבעים ייצגו עורכי הדין נעה ברזילי וגיא אורן.

x